България спечели пълен комплект медали – златен, сребърен и бронзов, на финалите на отделните уреди при девойките на Европейското първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Стиляна Николова завоюва златно отличие на лента, след като изигра страхотно съчетание и получи оценка 21.550 точки. Тя стана и втора на финала на топка с 22.700 точки.

Другата българка Ева Брезалиева спечели бронзово отличие на въже с 20.850 точки. Първоначално тя имаше оценка от 20.450, но тя беше повишена, след като от българския щаб подадоха контестация за D1. На бухалки Брезалиева игра силно, но остана четвърта с оценка от 22.750 точки. На въже европейска шампионка стана Дина Агишева (Беларус) с 21.550 точки, на топка първа е Полина Карика (Украйна) с 22.800 точки, а на бухалки златото взе Дария Атаманов (Израел) с 24.350 точки.

Израел спечели титлата в многобоя при ансамблите, Украйна стана шампион отборно в Киев

Ансамбълът на Израел спечели титлата в многобоя на 36-то Европейско първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна).

Грациите от Израел събраха сбор от 67.575 точки (34.100 точки за съчетанието с пет топки и 33.475 точки за композицията с три обръча и два чифта бухалки).

Сребърните медали спечелиха момичетата на Азербайджан (с треньор българката Мариана Василева), които събраха 66.300 точки (34.600 и 31.700), а бронзовите отличия останаха за домакините от Украйна със сбор от 63.700 (32.000 и 31.700) точки.

Втори и трети са съответно Израел с 236.900 точки и Азербайджан с 226.175 точки.

Ансамбълът на България не участва на първенството поради заболяване от КОВИД-19 на Ерика Зафирова и Петя Борисова и поставянето под карантина на целия отбор. Заради това България не участва и в отборната надпревара.

Украйна и Турция спечелиха титлите на финалите при ансамблите на Европейското

Отборите на Украйна и Турция спечелиха титлите на финалите на отделните уреди при ансамблите на Европейското първенство по художествена гимнастика в Киев. На финала на пет топки златото взеха представителките на домакините от Украйна с оценка 35.350 точки.
На второ място е шампионът в многобоя Израел с 34.450 точки, а на трето Естония с 32.800 точки. На финала на три обръча и два чифта бухалки триумфира ансамбълът на Турция с 31.150 точки. Среброто завоюва Украйна с 31.150 точки, а бронзовите отличия спечелиха грациите от Азербайджан с 30.650 точки.
Заради пандемията от Ковид-19 на този шампионат участват само 6 ансамбъла. Ансамбълът на България не участва заради заболяване от коронавирус на Ерика Зафирова и поставянето под карантина на целия отбор.
В първенството по понятни причини не участваха състезателки на фаворита Русия.
Европейското първенство завършва днес с многобоя при жените с участието на българките Боряна Калейн и Катрин Тасева.