Бенфика първи на 1/4-финалите в ШЛ след голово шоу

0
442

Бенфика размаза Брюж с 5:1 на „Да Луж“ в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 7:1 първи се класира за 1/4-финалите на най-престижната европейска клубна надпревара. Рафа Силва (38), Гонсало Рамош (45+2, 57), Жоао Марио (71-дузпа) и Давид Нерес (77) бяха точни за португалския гранд, а Бьорн Майер (87) реализира почетен гол за белгийците.

Домакините натиснаха от самото начало и пще в първата минута Александър Ба изведе Гонсало Рамош зад гърба на белгийската отбрана и нападателят центрира за Жоао Марио, който елегантно с пета прати топката в мрежата. Голът обаче не бе зачетен заради засада на Рамош в хода на атаката.

Жоао Марио се оказа на добра позиция в 20-ата минута и шутира от близка дистанция, но Брандон Мехеле изчисти от голлинията. Лека полека темпото спадна и едва в 38-ата минута “орлите” изригнаха със светкавична контраатака, при която Гонсало Рамош напредна по лявото крило и центрира за Рафа Силва, а той с външен фалц вкара за 1:0.

Във втората минута от добавеното време на първата част Фредрик Аурснес комбинира с Жоао Марио и той продължи за Гонсало Рамош, който финтира двама бранители и удвои аванса на Бенфика.

След почивката в 47-ата минута Жоао Марио с възползва от рикошет в наказателното поле и шутира, но топката прелетя над напречната греда. Десет минути по-късно Аурснес изведе Алехандро Грималдо по лявото крило и крайният бранител асистира за втория гол на Гонсало Рамош, който се разписа с удар от средна дистанция за 3:0.

В 71-ата минута Жоао Марио реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Муса Сила срещу Жилберто, а шест минути след това головото шоу продължи с точен удар на Давид Нерес за 5:0. Три минути преди края на редовните 90 гостите стигнаха до почетен гол, дело на Бьорн Майер, който оформи крайното 5:1 с удар от границата на наказателното поле.

БЕНФИКА – БРЮЖ 5:1
(в първия мач 2:0, общ резултат 7:1)
1:0 Рафа Силва (38), 2:0 Гонсало Рамош (45+2), 3:0 Гонсало Рамош (57), 4:0 Жоао Марио (71-дузпа), 5:0 Давид Нерес (77), 5:1 Бьорн Майер (87)

Бенфика: 99. Одисеас Влакодимос – 6. Александър Ба (632. Жилберто), 66. Антонио Силва (884. Лукас Верисимо), 30. Николас Отаменди (К)  (7491. Морато), 3. Алехандро Грималдо – 61. Флорентино, 22. Чикиньо (637. Давид Нерес ) – 8. Фредрик Аурснес, 20. Жоао Марио  (7487. Жоао Невеш), 27. Рафа Силва  – 88. Гонсало Рамош
Резерви: 24. Самуел Соареш, 2. Жилберто, 4. Лукас Верисимо, 7. Давид Нереш, 15. Гонсало Гедеш, 19. Каспер Тенгстедт, 21. Андреас Шелдеруп, 33. Петър Муса, 65. Рафаел Родригеш, 73. Шер Н’Дур, 87. Жоао Невеш, 91. Морато
Треньор: Рогер Шмидт

Брюж: 22. Симон Миньоле – 94. Абакар Сила , 44. Брандон Мекеле, 77. Клинтън Мата (6. Денис Одой) – 14. Бьорн Мейер  , 19. Камал Соуа (32. Антонио Нуса), 20. Ханс Ванакен (К) (7526. Матс Ритс), 27. Каспер Нилсен, 17. Таджон Бюканън – 10. Ноа Ланг  (4615. Рафаел Оьедика), 70. Роман Йеремчук  (629. Феран Жутгла)
Резерви: 21. Джоузеф Бурсуик, 6. Денис Одой, 9. Феран Жутгла, 15. Рафаел Оньедика, 26. Матс Ритс, 28. Дедрик Боята, 32. Антонио Нуса, 68. Кемсдин Талби, 98. Сисе Сандра
Треньор: Скот Паркър

Стадион: “Да Луж”, Лисабон
Съдия: Халил Мелер (Турция)