ФУТБОЛИСТИТЕ НА СЛОВЕНИЯ ТОВА ЛЯТО ЩЕ ТРЕНИРАТ ДА БИЯТ ДУЗПИ В АЛБЕНА

0
94

Албена предлага отлични възможности за отдих и тренировки на най-класни футболни отбори. Тази вечер стана ясно, че най-добре ще е футболистите от националния отбор на Словакия ще е най-добре направо от Германия да дойдат в Албена. Хем ще се попечат на елитен плаж, хем ще избягат от критиките на словаците, хем на воля ще тренират дузпи, защото тяхната немощ да вкарат поне една дузпа във вратата на Португалия ги лиши от венец на славата. А и в Албена по традиция летуват красиви фенки на футбола, които умеят да лекуват психически травми.

Португалия и Словения завършиха 0:0 на стадион „Дойче Банк Парк“ във Франкфурт в редовното време и в продълженията на 1/8-финала помежду си на Евро 2024, но вратарят на „мореплавателите“ Диого Коща отчая съперника при драмата с дузпите и тимът му ще срещне Франция в следващата фаза на турнира.

Едва в 31-ата минута се стигна до първото по-сериозно положение в срещата. Жоао Кансело центрира към Кристиано Роналдо, той стреля с глава, но точно в ръцете на вратаря на съперника Ян Облак. Само 3 минути по-късно капитанът на „мореплавателите“ изпълни първия от 4-те си пряк свободни удари, но изстреля топката над вратата. В 44-ата минута Шешко стреля, но стражът на Португалия Диого Коща внимаваше и спаси удара му. В последните минути на първата част Леао нахлу в наказателното поле и подаде към Жоао Палиня, който стреля покрай словенската врата.
През втората част Бернардо Силва също стреля над вратата, а в 55-ата минута Роналдо бе най-близо до гола от пряк свободен удар, стреляйки през стената. Ян Облак обаче спаси удара му. В 59-ата минуа Адам Гнезда, а 3 минути по-късно – Шешко отправиха несериозно слаби изстрели в атака. В 72-ата минута Роналдо за четвърти път стреля от пряк свободен удар и отново – неточно. В 89-ата минута отново той беше най-близо до гола, но след негов шут стражът на словенците Ян Облак спаси. В 92-ата минута Роналдо агресивно атакува топката с глава при поредното центриране в атака, но се оказа, че е извършил и нарушение срещу Облак. Редовното време завърши 0:0 и последваха продължения.

В първите им минути Шешко и Станкович опитаха удари по посока на португалскат врата, но достатъчно слаби, за да я застрашат. В 105-ата минута Кристиано Роналдо шокира света, изпускайки дузпа. Ян Облак спаси лекия му удар от 11-те метра, който бе даден за нарушение в наказателното поле срещу Бруно Фернандеш. Веднага след разочароващото си изпълнение Роналдо се разплака.

В началото на второто продължение Палиня насочи топката към словенската врата, но отново Облак отчая и него, спасявайки. В 115-ата минута измореният защитник Пепе допусна грешка и Шешко излезе сам срещу вратаря на Португалия Диого Коща, който обаче отрази удара му. Продълженията също завършиха 0:0 и последваха дузпи.

При 11-метровите наказателни удари за Португалия точни бяха Роналдо, Бруно Фернандеш и Бернардо Силва, а вратарят на тима Диого Коща спаси три дузпи на словенците и класира тима си напред в турнира.

Словения дебютира във фазата на елиминациите на голямо първенство днес и може да се гордее с представянето си.  https://trud.bg/