дом Новини България Основно училище „Христо Ботев“ в лознишкото село Гороцвет вече разполага с два...

Основно училище „Христо Ботев“ в лознишкото село Гороцвет вече разполага с два нови STEM кабинета

0
80


В Основно училище „Христо Ботев“ в лознишкото село Гороцвет официално бяха открити два модерни STEM кабинета – по математика и информатика и по роботика и киберфизични системи. Кабинетите са предназначени да подготвят учениците за предизвикателствата на бъдещето и да развиват техните умения в областта на науките, технологиите, инженерството и математиката, съобщиха от общинската администрация.

На церемонията присъстваха кметът на община Лозница Севгин Шукри, началникът на Регионалното управление на образованието – Разград Ангел Петков, старши експертът по организация на средното образование Марина Бенова, заместник-кметът Мехмед Билялов, директорът на дирекция „Образование и култура“ д-р Айше Реджеб, старши експертът в дейност „Образование и култура“ Нурие Кусарова, както и кметът на село Студенец Алдин Христофоров.

След приветственото слово на директора на училището Вахид Хасанов гостите бяха поздравени от кмета на общината и началника на РУО. Учениците представиха музикално-сценична програма, а след символичното прерязване на лентата присъстващите разгледаха новите кабинети.

Кабинетите са изградени по Националната програма „Изграждане на училищна STEM среда“, която цели да повиши интереса и постиженията на учениците в областта на науките и технологиите, като осигурява условия за съвременно и качествено STEM обучение.

По-рано днес в Националната професионална техническа гимназия (НПТГ) „Шандор Петьофи“ в Разград беше открит нов STEM център. 

/ХК/



Източник БТА

ndt1.eu