Дебютантът Грузия и Чехия завършиха 1:1 на „Фолкспаркщадион“ в Хамбург в мач от група „F“ на Евро 2024. Двата отбора загубиха първите си двубои и заемат 3-о и 4-о място в класирането в групата си преди последния кръг.

Още в 3-ата минута вратарят на Грузия Гиорги Мамардашвили изби три поредни удара на съперника – на Адам Хложек, добавката на Лукаш Провод и на Патрик Шик, и не позволи на чехите да поведат в резултата. В 10-ата минута грузинците имаха претенции за дузпа за фаул срещу Давиташвили, но съдията Даниел Зиберт не реагира. В 24-ата минута Адам Хложек овладя топката след изпълнен тъч, стреля, а Мамардашвили изби, но кълбото попадна отново у нападателя, след което влетя в грузинската врата. Първоначално попадението беше зачетено, но след намесата на ВАР се видя, че Хложек е вкарал гола с ръка точно на годишнината на „Божията ръка“ на Марадона. В 29-ата минута Aдам Хложек принуди Мамардашвили пак да избива. В продължението Гурам Кашия пропусна да отбележи попадение, стреляйки в тялото на стража. Веднага след това бе отсъдена дузпа за Грузия заради игра с ръка на Робин Хранач в наказателното поле на чехите. Жорж Микаутадзе вкара за 1:0.
Чехия можеше да изравни веднага, но Патрик Шик изпробва възможностите на Мамардашвили, който за пореден път показа класата си.
В 59-ата минута Чехия изравни с гол на Шик. След центриране от корнер на Владимир Цоуфал Онждрей Лингър засече топката с глава и я изпрати в грузинската врата.

В последните секунди грузинците можеше да стигнат до първата си победа на европейско първенство, но направиха пропуск.

По-късно днес е двубоят между двугите два тима в групата Турция и Португалия.