• Китайският външен министър Ван И заяви, че Русия и Китай, като страни победителки, трябва да защитят резултатите от Втората световна война.

Това каза той на среща със секретаря на Съвета за сигурност на Русия Сергей Шойгу.

„Нашите страни, като основни победители във Втората световна война и постоянни членове на Съвета за сигурност на ООН, трябва да защитят резултатите от Втората световна война“, цитира думите му РИА Новости .

Според него Москва и Пекин също трябва да защитават историческата истина и да пазят мира.

По-рано беше съобщено, че руската и китайската страна се подготвят за контакти между президента Владимир Путин и председателя на Китайската народна република Си Дзинпин. Срещите ще бъдат посветени на честването на 80 години от края на Втората световна война.

Освен това руският посланик в Китай Игор Моргулов заяви, че Си Дзинпин е приел поканата да присъства на честванията на Деня на победата в Москва, написа RT .