Breaking Benjamin идва за първия си концерт в София броени дни след новината, че новият албум на групата е готов. Китаристите Джейсън Раух и Кийт Уолън говорят в интервю за фестивала Rock am Ring за напредъка на записите, за дългоочаквания наследник на албума Ember от 2018 г.
„Е, албумът е готов. Толкова сме близо до всичко, което ще излезе. Предстоят ни някои големи новини. Това, което можем да кажем, предполагам, е, че записваме почти на пълен работен ден вече четири години след пандемията. Някои от тези песни презаписахме три различни пъти. Имахме промяна в състава. Имаше някои лични неща, индивидуални, семейни, неща в групата… И така, да сме в края на всичко това сега, мисля, че е нещо, с което всички наистина се гордеем“, казва Джейсън Раух.
Кийт Уолън добавя: „Готови сме. Започваме да осъзнаваме, защото виждаме всички коментари, виждаме всички фенове, които питат: „Кога ще излезе новият албум? Кога ще излезе новият албум?“ И, повярвайте ми, ние сме толкова готови да го издадем. Толкова сме развълнувани“.
Както писа БТА, концертът на Breaking Benjamin е 29 юни в зала „Арена 8888 София“. Специален гост ще бъде друга рок група от САЩ – Palaye Royale.
„Този концерт предвещава да бъде едно от най-значимите рок събития на годината – среща между различни поколения и стилове, обединени от мощен звук, емоция и впечатляващо сценично присъствие“, коментират организаторите от „София мюзик ентърпрайсис“.
/ДД/






































