Япония хвърли нова голяма бомба на Мондиала в Катар и победи Германия с 2:1 в среща от група Е на турнира.

Азиатците изригнаха в осмата минута с контраатака, при която Даизен Маеда вкара топката във вратата на Мануел Нойер, но попадението бе отменено заради засада. Германците отвърнаха с много опасен удар с глава на Рюдигер след корнер, който прати топката покрай гредата.

Минута по-късно Йозуа Кимих шутира от дъгата на наказателното поле, но японският вратар спаси.

Малко преди изтичането на половин час игра Илкай Гюндоган имаше две добри възможности да стреля към вратата, но първият бе спасен, а другият блокиран от защитник.

Полузащитникът все пак откри резултата в 33-ата минута с гол от дузпа (1:0), отсъдена за нарушение на вратаря на японците срещу Давид Раум.

До края на полувремето германците продължиха да нападат, а Мюлер и Мусиала пропуснаха да се разпишат. Попадение на Кай Хаверц в продължението на първата част бе отменено заради засада.

Япония хвърли нова голяма бомба на Мондиала в Катар и победи Германия с 2:1 в среща от група Е на турнира.

Азиатците изригнаха в осмата минута с контраатака, при която Даизен Маеда вкара топката във вратата на Мануел Нойер, но попадението бе отменено заради засада. Германците отвърнаха с много опасен удар с глава на Рюдигер след корнер, който прати топката покрай гредата.

Минута по-късно Йозуа Кимих шутира от дъгата на наказателното поле, но японският вратар спаси.

Полузащитникът все пак откри резултата в 33-ата минута с гол от дузпа (1:0), отсъдена за нарушение на вратаря на японците срещу Давид Раум.

Втората част започна така, както завърши първата и Германия бе близо до втори гол. Серж Гнабри стреля от добра позиция, но прати топката в напречната греда.

Няколко минути по-късно Джамал Мусиала се справи с шестима японски футболисти и шутира към вратата, но твърде високо.

Германия удари гредата на японската врата за втори път в мача в 60-ата минута, когато удар на Гюндоган се отби в левия страничен стълб.

Десет минути по-късно Йонас Хофман получи страхотен пас от Гнабри, но не успя да преодолее японския вратар.

Четвърт час преди края Япония пропусна най-доброто си положение, но Мануел Нойер спаси първия удар, а  Хироки Сакаи стреля над вратата при втория. Само няколко минути след това при идентична ситуация германският вратар спаси удар към вратата си, но бе безпомощен при добавката на Ритсу Доан (1:1).

По-малко от десет минути след това Такума Асано успя да направи обрат, след като пое топката в наказателното поле и я прати в близкия ъгъл на Нойер (2:1).

Минути преди края Леон Горецка стреля опасно покрай гредата. В края и Мануел Нойер тръгна да помага в атака, но не успя да промени резултата.

ГЕРМАНИЯ – ЯПОНИЯ 1:2
1:0 Илкай Гюндоган (33′ дузпа), 1:1 Ритсу Доан (75′), 1:2 Такума Асано (83′)

По-важното от мача по минути:

1′ Начало на срещата.
8′  ОТМЕНЕН ГОЛ! Даизен Маеда получи топката от дясното крило и я вкара във вратата на Германия, но е бил в положение на засада.
17′  Шанс за Германия! Антонио Рюдигер стреля с глава след корнер, но ударът му премина покрай гредата.
21′  Нов шанс за Бундестима! Йозуа Кимих получи на дъгата на наказателното поле и отправи бомбен удар, но Нойер се справи.
26′ Реферът прегледа ситуация с ВАР за евентуална дузпа в полза на Германия, но не отсъди такава.
28′  Поредна възможност за Германия! Многоходова комбинация завърши с подаване към Илкай Гюндоган, но право в ръцете на Гонда.
29′  Нов шанс за Гюндоган! Полузащитникът шутира, но топката се спря в тялото на бранител.
32′  ДУЗПА за Германия! Шуичи Гонда повали на земята Давид Раум в наказателното поле.
33′  ГОООЛ за Германия! Илкай Гьондоган се разписа от бялата точка, пращайки топката в средата на вратата.
37′ Такефуса Кубо опита да копне топката над защитата в наказателното поле, но един от бранителите на Германия се намеси навреме.
42′ Томас Мюлер шутира силно с десния крак, но неточно.
45′ Джамал Мусиала елиминира Итакура и стреля с десния крак, но над напречната греда на японците.
45+3′ ОТМЕНЕН ГОЛ!  Кай Хаверц се разписа отблизо след пас отляво и разбъркване пред вратата на Япония. След ВАР реферът видя засада и не зачете попадението му.
45+4′ Край на полувремето.

46′ Начало на втората част.
47′  ГРЕДА! Серж Гнабри получи вдясно и шутира по диагонала, но топката се отби в напречната греда на Гонда.
50′ Шанс за Япония! Даичи Камада шутира към вратата, но защитник застана на пътя му.
52′  Джамал Мусиала залъга шестима японски бранители и стреля, но прати топката над напречната греда.
60′  ГРЕДА! Мусиала и Гюндоган комбинираха пред наказателното поле, а последвалият удар срещна левия страничен стълб.
69′  Серж Гнабри свали топката към резервата Хофман, който стреля, но вратарят Гонда направи зрелищно спасяване.
73′ Какъв шанс за Япония! Мануел Нойер спаси удар отблизо, а след това Хироки Сакаи прати топката над вратата от няколко метра.
75′  ГООООЛ! Японците пробиха отляво, последва прострелно центриране, при което Нойер изби топката, но тя попадна у Ритсу Доан, който я прати в мрежата за 1:1.
83′  ГООООЛ! Резервата Такума Асано пое топката в наказателното поле, след което я прати покрай Нойер за 2:1.
90+5′ Много опасен удар на Горецка, но топката преминава покрай гредата.
90+7′ Край на мача.

Shirt badge/Association crestГЕРМАНИЯ: 1. Мануел Нойер (К) – 2. Антонио Рюдигер, 3. Давид Раум, 15. Никлас Зюле, 23. Нико Шлотербек – 6. Йосуа Кимих, 10. Серж Гнабри (89 26. Юсуфа Мукоко , 13. Томас Мюлер (67  18. Йонас Хофман), 14. Джамал Мусиала (79  11. Марио Гьотце) 21. Илкай Гюндоган  (67  8. Леон Горецка) , 7. Кай Хаверц (79  9. Никлас Фюлкруг)
Резерви: 12. Кевин Трап, 22. Марк-Андре тер Стеген, 4. Матиас Гинтер, 5. Тило Кехер, 16. Лукас Клостерман, 17. Юлиан Брандт, 19. Лерой Сане, 20. Кристиан Гюнтер, 24. Карим Адейеми, 25. Армел Бела-Котчап
Треньор: Ханзи Флик

Shirt badge/Association crestЯПОНИЯ: 12. Шуичи Гонда – 4. Коу Итакура, 5. Юто Нагатомо (56  9. Каору Митома), 19. Хироки Сакаи (74 10. Такуми Минамино) , 22. Мая Йошида – 6. Ватару Ендо, 11. Такефуса Кубо (46′  16. Такехиро Томиуаси), 14. Юня Ито, 15. Даичи Камада, 17. Ао Танака (71  8. Ритсу Доан ) – 25. Даизен Маеда (56  18. Такума Асано )
Резерви: Еиджи Кашавима, 23. Даниел Шмидт, 2. Мики Йамане, 3. Його Танигучи, 7. Гаку Шибасаки, 13. Ходемаса Морита, 20. Шуто Мачино, 21. Аясе Уеда, 24. Юки Сома, 26. Хироки Ито
Треньор: Хаджиме Мориясу

Стадион: Халифа интернешънъл стейдиъм (Доха)
Съдия: Иван Бартън (Словения)