ФУТБОЛНА ПАНОРАМА: ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) ПОБЕДИ ДУБЛИРАЩИЯ ТИМ НА ШАМПИОНИТЕ; „ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ” ЗАГУБИХА И ОТ СТОЛИЧНИТЕ „ЖЕЛЕЗНИЧАРИ”; МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ЗАМИНАВА ЗА ПАРИЖ БЕЗ 10 ОСНОВНИ ИГРАЧИ…

0
1323

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) ПОБЕДИ ДУБЛИРАЩИЯ ТИМ НА ШАМПИОНИТЕ

Отборът на Черноморец (Балчик) постигна много важна победа в домакинството си на Лудогорец-2 от 19-ия кръг на Втора професионална лига. В герой на мача се превърна Валентин Йосков, който отбеляза единственото попадение в срещата в 83-ата минута. Виктор Митев центрира отляво, а Янаки Смирнов засече кълбото с глава, стражът на “орлите” изби, а след това при добавката юношата на Черно море бе безкомпромисен. Освен Янаки Смирнов заслуга за успеха на тима от Белия град имат и другите двама футболисти, които бяха привлечени от Добруджа – Даниел Граматиков и Дони Дончев.

Спечелените три точки върнаха отбора от Балчик на 7-ото място във временното класиране. Черноморец събра актив от 26 точки след изиграването на 19 срещи. В същото време Лудогорец 2 се намира в зоната на изпадащите. Тимът от Разград е на 13-а позиция с 19 точки, като в следващия кръг приема втория в таблицата Монтана.

Съставът на Черноморец (Балчик): Християн Христов, Даниел Граматиков, Генади Луго, Мирослав Начев, Виктор Митев (89-Кристиян Георгиев), Валери Христов, Дони Дончев, Цветан Илиев, Николай Иванов, Валентин Йосков (89- Георги Георгиев), Юнуз Юнуз (79-Янаки Смирнов).

„ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ” ЗАГУБИХА И ОТ СТОЛИЧНИТЕ „ЖЕЛЕЗНИЧАРИ”

Продължава неубедителното представяне на Добруджа в първенството на Втора професионална лига. Избраниците на Емил Велев загубиха с 0:2 гостуването си на столичния Локомотив в квартал „Надежда” в среща от 19-ия кръг. Така „жълто-зелените” записаха десетата си загуба в шампионата и продължават да са на последно място в класирането с актив само от 11 точки – след 1 победа и 8 равенства. И двата гола за домакините паднаха през второто полувреме, а техен автор бе Александър Александров. В 69-ата минута той се разписа от дузпа, която футболистите на Добруджа дълго оспорваха, а в 90-ата прати за втори път топката в мрежата на добруджанци.

Дебют с жълто-зеления екип направиха новопривлечените чуждестранни футболисти – молдовският полузащитник Валериу Тирон  и белгийският нападател с африкански корени Етиен Муканя.

В следващия кръг Добруджа приема състава на Черноморец (Балчик), като мачът е в събота от 15.30 часа.

Съставът на Добруджа: Стефано Кунчев, Кристиян Димитров, Кристиян Григоров, Михаил Венков, Николай Николаев (63-Кристиян Пешков), Николай Минков, Николай Петров, Тодор Паланков, Петър Тончев (87-Росен Кръстев), Валериу Тирон, Етиен Муканя.

8 март 2019, петък, 15:30 ч.

ЦСКА 1948 (София) – Струмска слава 1927 (Радомир)

9 март 2019, събота, 12:30 ч.

Царско село (София) – Локо (София) – пряко по Диема спорт

9 март 2019, събота, 15:30 ч.

Кариана (Ерден) – Литекс (Ловеч)

Ботев (Гълъбово) – Пирин (Благоевград)

Арда 1924 (Кърджали) – Несебър (Несебър)

Поморие (Поморие) – Локомотив (Г. Оряховица)

Добруджа 1919 (Добрич) – Черноморец (Балчик)

11 март 2019, понеделник, 15:30 ч.

Лудогорец II (Разград) – Монтана 1921 (Монтана)

ЛЕВСКИ РАЗБИ СЛАВИЯ И ЧАКА ПЪЛНИ ТРИБУНИ НА “ГЕРЕНА” СРЕЩУ ШАМПИОНИТЕ

Отборът на Левски разби Славия с 3:0 в най-старото столично дерби от 24-ия кръг на Първа лига. Станислав Костов (4), Жерсон Кабрал (40) и Давиде Мариани (55) вкараха попаденията за победителите. Паулиньо пропусна дузпа през втората част при 3:0, а при резултат 0:1 “белите” имаха претенции за неотсъдена такава в тяхна полза. Последните секунди беше изгонен Александър Станисавлевич, който получи два жълти картона за нарушения срещу Паулиньо след почивката.

Треньорът на домакините Златомир Загорчич пък демонстративно напусна своето място и се прибра в съблекалнята в 59-ата минута, когато Станислав Тодоров отсъди 11-метров наказателен удар в полза за 26-кратните шампиони. От щаба на “белите” имаха доста претенции през първата част за няколко отсъждания на Тодоров.

Третият пореден успех на “сините” без допуснат гол остави тима на Георги Дерменджиев на пет точки от Лудогорец. Именно шампионите пристигат на “Георги Аспарухов” след седмица, когато ръководството на столичани очаква пълни трибуни.

Левски има вече актив от 51 точки след своя 16-и успех в шампионата. Толкова има и ЦСКА-София, докато “орлите” са с 56 точки. Славия записа общо десета загуба през този сезон, като остана на осмо място с актив от 30 точки. Интересното е, че играчите на “белите” имаха инициативата в играта през по-голямата част от мача. Футболистите на Носителя на Купата на България може да съжаляват за това, че в ключови моменти нямаха късмет, но от друга гледна точка трябва да са доволни, че не паднаха с по-голям резултат. “Сините” пък имат най-добрата атака в шампионата на този етап с 47 отбелязани гола, което е с два повече от лидера в класирането.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ЗАМИНАВА ЗА ПАРИЖ БЕЗ 10 ОСНОВНИ ИГРАЧИ

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер потвърди, че има сериозни кадрови проблеми за решаване преди гостуването на Пари Сен Жермен от осминафиналите в Шампионската лига, след като стана ясно, че 10 основни играчи вероятно няма да могат да отпътуват за френската столица. “Червените дяволи” имат да наваксват два гола изоставане от първия мач, а на “Парк де Пренс” ще бъдат без наказания Пол Погба и контузените Антони Марсиал, Неманя Матич, Джеси Лингард, Хуан Мата, Андер Ерера, Матео Дармиан, Фил Джоунс и Антонио Валенсия. Алексис Санчес също получи контузия в мача със Саутхамптън, така че и той по всичко личи ще отпадне за днешния мач с парижани.

Най-големи надежди за възстановяване в щаба на Юнайтед възлагаха на Антони Марсиал, но френският нападател все още не е готов за игра. “Антони няма да бъде готов за мача. Не мога да го рискувам в такъв двубой. Той все още не тренира, така че не смятам, че има шанс да играе”, каза Солскяер.

Въпреки огромните кадрови проблеми мениджърът не губи вяра в сензационния обрат, който букмейкърите към момента оценяват на 18:1. “Нормално е съперникът да е по-уверен в класирането си след победата с 2:0. Ние сме наясно, че няма да ни бъде никак лесно и трябва да преодолеем цяла планина, за да ги отстраним. Но в състава има достатъчно класни играчи, макар и в момента голяма част от тях да са контузени”, каза бившият играч на Манчестър Юнайтед. “Спомням си, че през 1999 година бяхме в подобна ситуация. В първия полуфинал с Ювентус направихме 1:1 в Англия, а на реванша падахме с 0:2 след само 10 минути игра. Тогава си помислихме, че сме аут, но в момента, в който върнахме първия гол, всичко се промени. Успяхме да изравним за 2:2, те се паникьосаха и така стигнахме и до трети гол, който подсигури класирането ни за финала. Знаем, че сега ни предстои нещо подобно и сме наясно, че са ни нужни голове. Ако вкараме първи, тогава мисля, че ще имаме реален шанс за обрат”, каза още Солскяер.

ЗЛАТАН ИБРАХИМОВИЧ ДОНЕСЕ ТРИТЕ ТОЧКИ ЗА ЛА ГАЛАКСИ

Отборът на Лос Анджелис Галакси стартира сезона с труден успех с 2:1 над Чикаго Файър. В герой за тима на Гийермо Скелото се превърна легендата Златан Ибрахимович, който реализира победното попадение.

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 15-ата минута, когато Карлос Антуна центрира на втора греда към Роман Алесандрини, но френското крило стреля право в ръцете на стража на Чикаго. Десет минути по-късно сръбският национал Александър Катай бе много близо до гола, но Дейвид Бингам майсторски изби кълбото в ъглов удар. Малко по-късно и Коралес се опита да изненада вратаря на ЛА, но отново Бингам се намеси. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме започна мечтано за гостите. Три минути след подновяването на играта Диего Полента върна лошо назад, нападателят на Чикаго Сапонг открадна топката и с лекота я вкара в мрежата на домакините. В 55-ата минута Франковски бе близо до втори гол във вратата на Дейвид Бингам, но гредата спаси опитния страж. В 68-ата минута играчите на Гийермо Скелото изравниха резултата. Резервата Ефран Алварес проби отдясно и центрира към Даниел Стеърс, който с глава не остави шансове на вратаря на Чикаго. В 80-ата минута Крис Понтиус получи подаване, след което влезе в наказателното поле и стреля с левия крак, кълбото се отби в гредата, а при добавката Златан Ибрахимович с глава донесе трите точки на своя тим.

ДАВИД ВИЙЯ ОТБЕЛЯЗА ПЪРВОТО СИ ПОПАДЕНИЕ В ЯПОНИЯ

Давид Вийя реализира първия си гол след трансфера във Висел Кобе. Испанският нападател отбеляза единственото попадение за успеха с 1:0 на Висел у дома над Саган Тосу, където играе Фернандо Торес. Голът падна в 54-ата минута след грешка в защитата на Саган.

Ветеранът Вия премина от Ню Йорк Сити ФК във Висел преди началото на сезона. Соченият за фаворит в японския шампионат Висел Кобе разполага още с Андрес Иниеста и Лукас Подолски в своя състав. Висел Кобе има актив от три точки след двата си изиграни двубоя.

МАРСЕЛО НАСТОЯВА ДА СЕ СЪБЕРЕ С КРИСТИАНО

Вторият капитан на Реал (Мадрид) Марсело иска да напусне “Сантиаго Бернабеу” през лятото. Според вестник AS левият защитник и негови представители на два пъти са разговаряли с шефове на “лос бланкос” в търсене на разрешение на проблема. Бразилецът е огорчен от статута си на резерва при Сантиаго Солари и смята, че е време да смени обстановката.

Южноамериканецът предпочита да отиде в Ювентус, където би се събрал със своя близък приятел и доскорошен съотборник Кристиано Роналдо. Още от лятото се говори за сериозен интересен от страна на “бианконерите” към 30-годишния футболист. Испанските медии писаха за оферта от 45 милиона евро и годишна заплата в размер на 12 млн. евро. От “Сантиаго Бернабеу” обаче били склонни да го пуснат за сума около 70 млн. евро, пише още AS.

РУУНИ: ОЩЕ ИМАМ КЛАСАТА ДА ИГРАЯ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА

Нападателят на ДС Юнайтед Уейн Рууни смята, че все още има качества да играе на най-високо ниво в Премиър лийг. 33-годишният англичанин, който изкара най-силния период в кариерата си с екипа на Манчестър Юнайтед, се представи доста силно и в Мейджър Сокър Лигата на САЩ, като отбеляза 12 гола и направи 7 асистенции, с което помогна на отбора си да се добере до плейофите и бе сред финалистите за наградата „Най-полезен играч в МЛС”. “Ако трябва да съм честен, смятам, че още имам класата да играя в Премиър лийг. Винаги съм бил уверен и съм имал големи очаквания към себе си. Дойдох в САЩ, вярвайки, че ще се представя добре. Може би изненадах определени хора, които имат право на свое мнение, но аз никога не съм се съмнявал в себе си”, отсече Рууни.

НАНИ ЩЕ ПРОДЪЛЖИ КАРИЕРАТА СИ В САЩ

Португалският нападател Луиш Нани подписа договор за следващите три сезона с Орландо Сити. 32-годишният нападател подсилва отбора от Мейджър Лийг Сокър на САЩ със свободен трансфер от Спортинг (Лисабон), за който записа 9 гола и 7 асистенции в 29 мача през настоящата кампания.

Нани е четирикратен шампион на Англия с Манчестър Юнайтед, за който игра в периода 2007-2014 година. След това той защитаваше цветовете на Фенербахче, Валенсия и Лацио, а по-рано през миналата седмица разтрогна по взаимно съгласие с родния си клуб Спортинг, за да продължи кариерата си в САЩ. Нани помогна на Португалия да спечели европейската титла през 2016 година.