Оценен на 100 милиона евро откри резултата на “Васил Левски”

Левски завърши при 1:1 германския Айнтрахт (Франкфурт) в първа среща от финалния плейоф за груповата фаза на Лигата на конференциите. Мачът се играе пред около 40 хиляди зрители на Националния стадион “Васил Левски”. Реваншът е на 31 август от 21:30 часа.

Двубоят се забави с около пет минути заради проблем с комуникацията между рефера Адам Ладебек и помощниците му. Домакините от Левски задържаха повече топката в първите минути, подкрепяни бурно от своите фенове.

Още в шестата минута обаче Левски допусна гол, отбелязан от оценения на 100 милиона евро и желан от ПСЖ френски национал Рандал Коло Муани. Асен Митков загуби топката при сериозни съмнения за нарушение, играта продължи, Пламен Андреев спаси, но последва пас към Коло Муани, а той не сгреши отблизо за 1:0.

Попадението беше прегледано от ВАР, но не беше открито нищо нередно, нито при отнемането на топката от Митков, нито при съмненията за засада на Гьотце преди удара на французина.

Резултатът можеше да бъде удвоен след половин час игра, но Рандал Коло Муани не успя да уцели вратата от добра позиция.

Пет минути преди края двата тима изпуснаха да се разпишат. Първо Роналдо направи непростим пропуск от два метра пред вратата на германците. В ответната атака удар на Рандал Коло Муани, а при добавката съотборниците му имаха претенции за дузпа, но реферът и ВАР не видяха проблем.

Левски бе близо до изравнителен гол в 45-ата минута, когато удар на Ел Джемили се отби в крак на бранител, но топката премина покрай гредата.

Първите минути на втората част започнаха с много опасна атака на Левски и пас към Уелтън. Бразилецът падна в наказателното поле, но е отсъден фаул в атака.

Минути по-късно Кристиан Димитров сгреши в опасна близост до вратата на Левски, но Хауге не се възползва.

Левски бе на сантиметри от това да вкара изравнителен гол в 70-ата минута, но ударът на Уелтън в далечния ъгъл не намери целта. Малко по-късно бразилецът свали топката към Цунами, но той не намери целта.

Пет минути преди края феновете по трибуните станаха на крака, а част от играчите тръгнаха бесни към рефера, който не отсъди дузпа за падане на Роналдо в наказателното поле на съперника.

ЛЕВСКИ – АЙНТРАХТ 1:1  ГЛЕДАЙ НА ЖИВО ТУК !!!
0:1  Рандал Коло Муани (6′)

По-важното от мача по минути:

0′ Начало на срещата на Националния стадион “Васил Левски” се бави заради проблем с комуникацията между реферите.
1′ Начало на двубоя след около 5 минути забавяне.
6′  ГОЛ за Айнтрахт! Асен Митков загуби топката пред наказателното поле. Последва удар, спасен от Пламен Андреев, след което топката бе върната към  Рандал Коло Муани, а той се разписа за 1:0.
8′ Върната топка към Пламен Андреев създаде напрежение в “синята” отбрана, но стражът излезе с изчисти с глава.
16′  Първа добра възможност за Левски! Уелтън пое по лявото крило, напредна и пусна около точката за изпълнение за дузпа, но там нямаше негов съотборник.
18′ Нов шанс за Левски! Рикардиньо е съборен пред наказателното поле на германците.
19′  Удар от фаул на Джавад Ел Джемили, но над вратата.
30′ Шанс за Айнтрахт!  Йенс Петер Хауге получи отляво, навлезе в наказателното поле и потърси Коло Муани, който засече кълбото, но го прати покрай вратата.
33′ Играта е спряна, за да се окаже медицинска помощ на Рикардиньо. Бразилецът падна лошо след сблъсък с Йенс Петер Хауге.
39′  Какъв пропуск на Левски! Уелтън избяга на съперник по крилото, подаде в наказателното поле, Рикардиньо се размина, а Роналдо от два метра прати топката в ръцете на вратаря.
40′  Шанс и за Айнтрахт! Пламен Андреев спаси опасен удар, последва добавка, при която имаше съмнения за дузпа, но ВАР и реферът не видяха нищо нередно.
45′ Страхотна възможност за Левски! Ел Джемили шутира, топката се отби в крака на германски бранител и излъга Кевин Трап, но премина покрай гредата.
45+4′ Край на първото полувреме.

46′ Начало на втората част. Феновете на гостите с пирошоу зад вратата на “сините”.
50′  Добра атака на Левски! Прехвърлящ пас към Уелтън, той падна в наказателното поле, но реферът видя фаул в атака.
59′ Грешка на Кристиан Димитров! Омар Мармуш овладя топката, изведе Хауге отляво, но норвежецът си поведе дълго топката и Андреев улови.
70′  Какъв пропуск за Левски! Уелтън получи пас от Галчев, поведе си топката и стреля, но покрай гредата. При положението останаха съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.
79′ Възможност за Левски! Патрик-Габриел Галчев центрира към Уелтон, той  успя да свали с глава към Цунами, чийто удар обаче премина високо над напречната греда.
85′  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА от страна на Левски за падане на Роналдо в наказателното поле. Няколко играчи на “сините” тръгнаха бесни към рефера.
90′ Шест минути продължение.
90+2′ Шанс за Левски! Цунами центрира, но топката не бе удобна нито за Андриан Краев, нито за Кристиан Димитров.
90+5′ ГООООООЛ! Резервата Асими Фадига взриви трибуните с бомбен удар за 1:1.

Левски София (Bul) ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис (80  14. Илиян Стефанов), 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба , 6. Цунами – 8. Андриан Краев , 10. Асен Митков (67  37. Дарлан) , 11. Джавад Ел Джемили (87  97. Асими Фадига )- 7. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо (67  22. Патрик-Габриел Галчев)
Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов
Треньор: Николай Костов

Айнтрахт Франкфурт (Ger) АЙНТРАХТ: 1. Кевин Трап, 3. Улиян Пачо, 4. Робин Кох, 7. Омар Мармуш (76 6. Кристиян Якич), 9. Рандал Коло Муани  (65  18. Джесик Нганкам), 15. Ельес Шкири, 23. Йенс Петер Хауге (65  36. Ансгнар Кнауф), 24. Аурелио Бута (88 5. Ървойе Смолчич) , 26. Жуниор Дина Ебимбе , 27. Марио Гьотце (76  29. Йеспер Линдстрьом) , 35. Тута
Резерви: 33. Йенс Грал, 42. Люк Гауер, 22. Тимоти Чандлър, 30. Пакстен Аарънсон, 31. Филип Макс
Треньор: Дино Топмьолер

Съдия: Адам Ладебек (Швеция)
Стадион: “Васил Левски”, София