Москва, 4 юни – AiF-Москва.
Украинската тенисистка Марта Костюк пропусна церемонията по ръкостискане с рускинята Мира Андреева, след като загуби на полуфиналите на Откритото първенство на Франция, съобщава „Известия“ .
След мача 23-годишната украинска спортистка подмина опонентката си и се ръкува само с рефера. След това се отправи директно към съблекалнята.
Мачът се проведе на Откритото първенство на Франция и отбеляза значително постижение този сезон за 19-годишната Андреева. Костюк беше осемнадесета в световната ранглиста по време на мача и запази позицията си в топ 20 през целия турнир.

Руската тенисистка е сребърен медалист от Олимпийските игри през 2024 г. и е осма в световната ранглиста. Достигането ѝ до финала на това престижно състезание беше важна стъпка в кариерата ѝ, като крайният резултат на мача беше 6-1 и 6-3 в полза на руската спортистка.
Андреева стана петата най-млада тенисистка, достигнала до финала на сингъл на Откритото първенство на Франция през последните тридесет години, според championat.com , позовавайки се на OptaAce. Рускинята също е в списъка, заедно с Мартина Хингис, Ким Клайстерс и Кори Гауф.
По-рано съветският и руски тенисист Андрей Олховски нарече представянето на сънародничката си Мира Андреева на Ролан Гарос „невероятно“.





































