Страхотен старт за момичетата U14 на Словения Бол

0
135

Националният отбор на България за момичета U14 започна с победа участието си на силния турнир Словения Бол. В първия си мач от надпреварата в Словени Градец воденият от Лилия Георгиева и Теодора Петрова тим надви Хърватия с 64:50.

Българките взеха предимство още в началните минути, а след първата част водеха с 18:14. Преднината им стана двуцифрена през втория период, а на почивката те се откъснаха с 38:23. След паузата разликата скочи и до 24 точки, като тимът ни спечели без проблеми срещата.

Баскетболистките ни имаха по-добра успеваемст при стрелбата, допуснаха по-малко грешки, а освен това съперникът не отбеляза нито една тройка в мача.

Деяна Станиславова бе най-резултатна за успеха с 15 точки, като записа още 8 борби и 5 откраднати топки. Катрина Бозова завърши с 12 точки и 7 борби, а 11 точки добави Габриела Коцева.На 10 август (четвъртък) България ще се изправи срещу Унгария във втория си мач от групата.