СТЕЛИАН СТРАХИЛОВ СТИГНА ДО МЕДАЛИТЕ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПО БОКС

България си гарантира десет медала от Европейското първенство по бокс за юноши и девойки, провеждащо се в София. Това стана факт, след като десет наши състезатели спечелиха четвъртфиналните си двубои.

Сред тях е добричлията Стелиан Страхилов, който в категория до 75 кг победи с пълно съдийско единодушие Индрих Янечка от Чехия. Той имаше превъзходство през целия двубой и петимата съдии отсъдиха единодушно резултат 29:28 точки. Така добруджанецът се класира на полуфинал, с което си осигури минимум бронзов медал. Стелиан Страхилов е ученик в добричкото Спортно училище „Георги Ст. Раковски“, като от тази година е състезател на Локомотив (София).

До медалите стигнаха още Кристиян Цветанов (46 кг ), Любослав Методиев (48 кг), Любомир Ангелов (57 кг), Тони Сотиров (60 кг), Емил Кръстев (66 кг), Серги Владояну (70 кг), Георги Стоянов (80 кг), Инна Цветкова (57 кг).

ДОБРУДЖА ПОБЕДИ КАНДИДАТ ЗА ПЪРВА ЛИГА

Футболистите на Добруджа победиха Хебър (Пазарджик) с 2:1 в мач от 15-ия кръг на Втора професионална лига.

В началните минути „жълто-зелените” установиха игрово надмощие и в 15-ата минута поведоха в резултата. След центриране в наказателното поле Ивайло Тодоров не се ориентира добре и си отбеляза автогол. Но само след 3 минути равенството бе възстановено. След далечен изстрел на Красимир Илиев вратарят на добруджанци изби топката, но тя попадна в краката на Тодор Чаворски, който от близка дистанция не сбърка – 1:1. В 30-ата минута Цветан Илиев се извиси в наказателното поле на гостите и стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда. В 41-ата добричлии вкараха втори гол. Иван Цачев получи топката от Християн Казаков и с удар от въздуха вкара много красив гол, който се оказа победен. В ответната атака гостите имаха претенции за дузпа, след като Адемов в опита си да избие топката, удари крака на футболист на Хебър. Реферът посочи бялата точка, но след консултация със страничния съдия отсъди корнер.

През второто полувреме логично гостите бяха тези, които търсеха повече гола, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Добруджа. В 85-ата минута домакините имаха възможност да направят резултата 3:1. Християн Казаков остана очи в очи с вратаря на Хебър, но изстрелът му се оказа право в ръцете на стража.

12. Созопол 13 3      5      5      15:20        14
  13. Миньор (Пк) 13 4 2      7      14:19        14

Хебър 1918 (Пазарджик) – Литекс (Ловеч)

Янтра 2019 (Габрово) – Добруджа 1919 (Добрич)

Спортист 2009 (Своге) – Локомотив (Г. Оряховица)

7 декември 2020 г., понеделник, 14:00 ч.

Лудогорец II (Разград) – Нефтохимик (Бургас)

Славия (София) – Лудогорец (Разград) – пряко по Диема спорт

7 декември 2020 г., понеделник, 17:30 ч.

Монтана – Царско село (София) – пряко по Диема спорт

ХАМИЛТЪН СПЕЧЕЛИ И В БАХРЕЙН

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън спечели надпреварата за Гран При на Бахрейн, 15-и кръг от сезон 2020 във Формула 1. Британският пилот на Мерцедес води колоната от старта до финала, а победата му дойде след три излизания на колата на сигурността. Втори финишира звездата на Ред Бул Макс Верстапен, който нямаше нужната скорост, за да се противопостави на победителя. Третото място на подиума отиде за втория пилот на Ред Бул Алекс Албън. Четвърти финала пресече Ландо Норис, който направи много силно състезание за отбора на Макларън. Съотборникът му в британския тим Карлос Сайнц остана пети, а за шестата позиция се пребори Пиер Гасли от отбора на Алфа Таури.

Даниел Рикардо отново бе по-добрият пилот на Рено, финиширайки седми. Поредно пълно разочарование преживя Валтери Ботас. Пилотът на шампионите от Мерцедес направи стряскащо слаб старт, след това допусна още куп грешки и потъна в класирането, което не му позволи да стигне до финала на по-добра от осмата позиция. Последните точки в топ десет взеха пилотите на Рено Естебан Окон и на Ферари Шарл Леклер, който бе другият голям печеливш от отпадането на Серхио Перес в края.

МАЙК ТАЙСЪН И РОЙ ДЖОУНС-МЛАДШИ НЕ ИЗЛЪЧИХА ПОБЕДИТЕЛ В ДЕМОНСТРАТИВНИЯ СИ ДВУБОЙ

Майк Тайсън и Рой Джоунс-младши завършиха наравно в 8-рундовата (по 2 минути на част) си демонстративна битка на бляскава галавечер в Лос Анджелис. Двамата легендарни боксьори върнаха времето назад и със сигурност предизвикаха носталгия у феновете, които са ги подкрепяли през златния им период на ринга. Неофициално срещата завърши наравно, като съдиите не бяха професионалисти, а и не бяха обявени резултати от картите им – само равенството.

Тайсън се качи отново зад въжетата след 5 649 дни и намери с няколко крошета съперника си, след което го поздрави, че ги е “поел като шампион”. Рой Джоунс се движеше повече и бе видимо изморен от големия брой удари в тялото, които получи, като се стремеше основно да предизвиква клинчове. В крайна сметка продукцията на двамата ветерани беше доста впечатляваща, особено предвид всички обстоятелства.

54-годишният Тайсън не се е бил официално от 2005 година, когато загуби от Кевин Макбрайд, а 51-годишният Джоунс за последно бе на ринга при победата над Джеф Лейси през 2009-а, макар да е участвал в много други демонстративни боксови двубои.

ТИНГЕС БЬО СПЕЧЕЛИ СПРИНТА В КОНТИОЛАХТИ

Носителят на Големия Кристален глобус Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) спечели спринта на 10 км за мъже от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). 27-годишният норвежец премина трасето за 23:53.0 минути и повали всичките десет мишени. Така той записа първа победа за сезона още във втория старт.

На второ и трето място завършиха съответно представителите на Швеция Себастиан Самуелсон на 44.1 секунди с една грешка в стрелната и Мартин Понсилуома на 47.9 секунди, също с една пропусната мишена.

От българите с най-предно класиране е Антон Синапов, който се нареди на 44-а позиция с пасив от 2:33.9 минути и една грешка в стрелбата. Владимир Илиев е 53-и с четири пропуснати мишени и изоставане от 2:47.4 минути, Владимир Оряшков е 94-и с три грешки на 5:00.1 минути след победителя, а Благой Тодев остана 98-и от 101 завършили с четири сгрешени мишени и пасив от 5:35.9 минути.

В класирането за Световната купа води Йоханес Тингес Бьо със 114 точки, пред Себастиан Самуелсон с 92 точки и Стурла Холм Легрей (Норвегия) с 83 точки, който спечели първия старт за сезона.

4:0 ЗА БАРСА И СПЕЦИАЛНИ ЕМОЦИИ НА “КАМП НОУ”

Отборът на Барселона спечели с убедително 4:0 у дома срещу Осасуна в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния Диего Марадона. В шестата минута Сержиньо Дест получи хубаво подаване по десния фланг и моментално центрира в малкото наказателно поле. Там Мартин Брейтуейт не се включи навреме и вратарят на гостите Серхио Ерера улови. Каталунците притиснаха своя опонент, пресирайки високо. В 16-ата минута Гризман получи от Коутиньо в наказателното поле и стреля диагонално, като мъничко не му достигна да уцели вратата. В 30-ата Жорди Алба получи хубаво извеждащо подаване по левия фланг. Испанският национал центрира ниско на близката греда, където Коутиньо насочи към вратата, а стражът на наварския тим отрази. Последва удар на Брейтуейт и негова добавка с бедро, при която топката влезе в мрежата. В 42-ата “блаугранас” вече имаха комфортна преднина след великолепен гол на Антоан Гризман. Алба за пореден път центрира отляво. Защитник изби извън наказателното поле, а френският нападател посрещна топката с бомбен удар от въздуха, като вратарят не помръдна – 2:0.

В първите секунди на второто полувреме Ронкалия изненада Тер Стеген с далечен удар. Германският страж не реагира добре, но все пак успя да избие. В 57-ата Гризман отне топката със съмнение за нарушение. Произтече контраатака, при която топката беше избита към Гризман и той асистира на Коутиньо за 3:0. Роналд Куман се възползва от резултата и запази сили на някои свои футболисти. В 73-ата Лео Меси добави името си към голмайсторите с прекрасен шут от около 20 метра към далечния горен ъгъл – 4:0. Лео посвети гола си на покойния Дон Диего. Ла Пулга свали фланелката на каталунците и остана по фланелка на аржентинския Нюелс Олд Бойс с номер 10. В добавеното време на втората част хубаво изпълнение на Меси от пряк свободен удар за малко да се превърне в гол, но вратарят плонжира и изби. sportal.bg