• Отборът на Словакия победи сензационно фаворита в групата Белгия. Това е едва трета победа на Словакия на европейски първенства. Белгийците имаха много положения, Словакия се пукаше по шевовете, но ужасната реализация предопредели изхода на този мач. И сега, ако Белгия не успее да победи Румъния във втория кръг, ще има проблеми.

Белгия: Кастелс, Караско, Дебаст, Фас, Кастане, Онана, Мангала, Доку, Тросар, Де Бройне, Тросар, Лукаку.

Словакия: Дубравка, Ганцко, Шкриниар, Вавро, Пекарик, Дуда, Лоботка, Кука, Гараслин, Боженик, Шранц.

90′
Смяна за Словакия: Оберт вместо Дуда.
90′
Отново Опенда центрира от левия фланг в центъра, топката беше подета от Де Бройне, навлезе в наказателното поле и стреля към Дубравка.
90′
Белгия направи няколко неуспешни паса от различни флангове и след това бе осуетена от удар на Бакайоко извън наказателното поле.
89′  0 : 1
Голът на Лукаку отменен! Опенда игра с ръка, преди да даде асистенция.
88′
И отново VAR проверка, голът може да бъде отменен.
87′  1 : 1 Лукаку
ГООООЛ! Опенда по левия фланг се отдалечи от Вавро, след което центрира към Лукаку и Ромелу стреля в тъч в левия ъгъл.
85′  Лукебакио
Лукебакио стъпи крака на Ганцко и получи предупреждение.
83′
Замени за Белгия: Опенда и Лукебакио вместо Доку и Караско.
81′
Смяна за Словакия: Дурис вместо Шранц.
80′
Онана стреля с глава след центриране от корнер на Де Бройне.
78′
Куцка стреля извън наказателното поле, а топката профуча далеч от вратата.
77′
Шранц центрира от десния фланг в центъра на наказателното поле, откъдето стреля с пета на Стрелец и уцели Фас.
76′  Тилеманс
Тилеманс събаря Суслов в халфовата линия и получава жълт картон.
74′
Смяна за Белгия: Тилеманс вместо Тросард.
72′
През второто полувреме Словакия мисли само за защита, няма повече контраатаки. И е ясно, че няма и много сила. При ударите Португалия води с 6:2 през втората част, при ударите към вратата – 2:0.
69′
Словаците стоят като стена в собственото си наказателно поле, Лоботка спечели силова битка срещу Лакаку и изненадващо не допусна удар.
66′
Смени за Словакия: Стрелец и Суслов вместо Боженик и Хараслин.
64′
Момент! Доку нахлу в наказателното поле и центрира във вратарското поле, Дубравка чукна топката към Бакайоко, който вече удряше опразнената врата, но защитникът Ганцко изчисти топката от „лентата“ и спаси отбора си.
62′
След центриране от левия фланг словашките бранители сгрешиха и пуснаха топката към Лукаку, но той не уцели целта от малък ъгъл.
60′
Нов шанс за Белгия: добър удар на Тросар в десния ъгъл и Дубравка отклонява топката встрани.
58′
Смяна за Белгия: Бакайоко вместо Мангала.
56′  0 : 1
Голът е отменен! Лукаку все още беше в засада след отстъпката на Онана.
55′
ВАР проверява гола на Лукаку за засада.
54′  единадесет
ГООООЛ! След корнера Тросард центрира към Онана, който направи отстъпка, а Лукаку коригира топката в мрежата.
52′
Словакия пресира високо и въпросът е на колко години ще стигне отборът с такава игра.
50′
Вавро се разписа с далечен удар в левия ъгъл, а топката профуча встрани от вратата.
48′
Фас даде топката на съперника и в крайна сметка Онана трябваше да изиграе един подхват и да спаси положението.
46′
Хараслин се насочи към центъра от левия фланг и от линията на дузпата стреля в десния ъгъл – встрани.
45′
След корнер словаците пратиха сервис към дясната греда, откъдето Куцка с глава прати високо над целта.
43′
Тъй като Лукаку е в ужасна форма, Белгия трябва да обмисли възможността за смяна на полувремето като централен нападател.
41′
Момент! От центъра на терена беше изпратен пас към Лукаку, Ромелу отново падна върху вратаря и стреля встрани от вратата.
39′  Шранц
Шранц се справи с Караско по фланга, осуети атаката на Белгия и получи жълт картон.
37′
Момент! След подаване на Куцки от десния фланг Хараслин стреля точно в десния ъгъл – Кастелс извади топката.
35′
Имаме 5:5 в ударите през първото полувреме, а Словакия поразява целта още по-често – 4:2.
33′
След центриране от корнер от десния фланг Онан засече с глава в ръцете на Дубравка.
31′
Доку атакува по десния фланг и не бе допуснат да центрира от Ганцко, след което бе ощетен.
29′
Боженик получи топката пред наказателното поле и отправи кръгов удар право в ръцете на Кастелс.
27′  Мангала
Мангала събаря Хараслин в противниковата половина на терена и получава предупреждение.
25′
Словаците малко успокоиха играта, Белгия все още само търкаля топката в центъра на терена, докато публиката освирква.
22′
Последва засечка по фланга за Белгия след неуспешно изчистване на Дубравка, но не се стигна до доразвиване на атаката.
20′
Словаците имат доста проблеми в защита в началото на мача, Белгия вече има 3 добри атаки, но има и собствен проблем – ниска екзекуция.
18′
Момент! Незнайно защо Дубравка изскочи от наказателното поле, след което под натиск Де Бройне подаде топката към Тросар, но той не уцели празната врата.
16′
Словакия има най-стария отбор със средна възраст почти 31 години.
14′
Белгия играе днес без Тибо Куртоа на вратата на голям турнир за първи път от Световното първенство през 2002 г. Куртоа участва във всичките предишни 25 мача.
12′
Доку центрира от десния фланг и удари Скриняр с глава – топката излетя извън границите.
10′
Пекарик събаря Де Бройне и самият жертва след това неуспешно центрира свободния удар.
8′
Белгия създаде две отлични положения в началото на мача, но в края най-активният Доку си отбеляза автогол.
6′  0 : 1 Шранц
ГООООЛ! Доку игра на фланга в защита, след което под натиск подаде в собственото си наказателно поле към противника, Шранц подаде топката с пета към Куцка, ударът на Юрай беше париран от Кастелс, а след това Шранц изби топката в десния ъгъл на вратата. целта.
3′
Момент! Отново атака на Доку, той изведе Лукаку до вратата, но Ромелу не успя да победи Дубравка. След това Тросар центрира в ръцете на вратаря.