Италианският гранд Рома е на път да изпревари Борусия Дортмунд в надпреварата за подписа на нападателя на Уулвърхемптън Фабио Силва, след като „римските вълци“ са постигнали съгласие с 23-годишния футболист по личните му условия. Според Corriere dello Sport, клубът от Серия А е предложил на Силва петгодишен договор с годишна заплата от 2,5 милиона евро.
Въпреки че Дортмунд също е постигнал съгласие с португалеца за личните му условия, намесата на Рома и предпочитанието на играча да премине в Италия промениха нещата в тяхна полза. Единственият оставащ въпрос е трансферната сума, която трябва да бъде платена за играча. Контрактът на Силва с „вълците“ изтича след година. Уулвърхемптън искат над 25 милиона евро , но Рома се надява да се договори с английските си колеги за наем, с включена опция за откупуване.
🐺🟠 After Borussia Dortmund, AS Roma have submitted a 5-year contract offer for Fabio Silva in the last few hours.
🇮🇹 For the record, the player’s preference is Italy — but now, Wolverhampton must be convinced.
👀 One to watch… #mercato #BVB pic.twitter.com/Wnh3KbNrU6
— Sacha Tavolieri (@sachatavolieri) August 13, 2025
Силва пристигна в Уулвърхемптън преди 5 години от Порто за 40 милиона евро, но оттогава има трудности да се наложи във Висшата лига на Англия. След като отбеляза четири гола и направи три асистенции в дебютния си сезон, португалският нападател прекара следващите три сезона под наем в Андерлехт, ПСВ Айндховен, Глазгоу Рейнджърс и Лас Палмас, където постигна най-доброто си представяне до момента – 10 гола и три асистенции.
Рома вижда в него дългосрочна опция за нападението на тима. За Уулвърхемптън това може да бъде последният шанс да получат трансферна сума, преди португалецът да напусне като свободен агент следващото лято.