• “Кралете” елиминириха “гражданите” в епична битка с продължения и ще спорят с Ливърпул за трофея
  • Реал (Мадрид) направи феноменален обрат и победи Манчестър Сити с 3:1 след продъжения, класирайки се за финала на Шампионската лига. “Кралете” изоставаха с 0:1 и 3:5 в общия резултат до 90-ата минута след попадението на Рияд Марез (73), но вкараха два гола чрез Родриго (90+1) за по-малко от 120 секунди и стигнаха до продължения, а в тях Карим Бензема (95-дузпа) се разписа от бялата точка и ги прати на финал срещу Ливърпул на 28 май в Париж на “Стад дьо Франс”.

Гостите владееха повече топката през първата част, която премина на много високо темпо, а “кралете” заложиха на скоростни контраатаки. В 12-ата минута Дани Карвахал пусна топката към Федерико Валверде в наказателното поле и той продължи към Карим Бензема, чийто удар обаче бе много неточен. Три минути след това Кевин де Бройне пробва удар от средна дистанция, но Тибо Куртоа хвана топката.

След 20 минути игра Куртоа направи добро спасяване при удар от малък ъгъл на Бернардо Силва. Атаките продължаваха една след друга, но двете защити се справяха много добре. Две минути преди края на първата част Карим Бензема бе изведен зад защитата и проби в наказателното поле отдясно, но шутира неточно.

Winbet – истинската тръпка от победата! (18+)

“Кралете” имаха страхотен шанс секунди след почивката, когато Лука Модрич с дълъг пас изведе Дани Карвахал на дясното крило. Испанецът прати пас успореден на голлинията, а на далечната греда Винисиус Жуниор бе оставен съвсем сам, но не успя да уцели вратата. Пет минути по-късно Габриел Жезус финтира Карвахал и стреля силно, но Куртоа спаси.

В следващите минути играта се водеше основно в центъра на терена, като нито един от двата отбора не успяваше да вземе инициативата. Все пак в 73-ата минута “гражданите” контраатакуваха опасно и поведоха. Бернардо Силва проби през центъра и стигна до дъгата на наказателното поле, след което изведе Рияд Марез, който без забавяне прати топката в мрежата на Тибо Куртоа и даде преднина на гостите.

Играчите на Карло Анчелоти се хвърлиха в атака и в 82-ата минута Карим Бензема се освободи от Аймерик Лапорт в наказателното поле, след което шутира, но Едерсон спаси, а и бе отсъдена засада. Пет минути след това Джак Грийлиш от гостите проби в наказателното поле, подмина Куртоа и стреля, но защитник изчисти топката от голлинията.

В 90-ата минута Едуардо Камавинга центрира от дълбочина към далечната греда, където Карим Бензема се разтегна максимално и стигна до топката, подавайки към Родриго, който с мощен удар изравни за 1:1. Секунди по-късно Родриго засече центриране отдясно на Дани Карвахал и с глава направи обрата пълен, изравнявайки общия резултат в сблъсъка на 5:5. До края на шестминутното добавеното време нови голове нямаше и се стигна до продължения.

Още във 2-ата минута на първото продължение Едуардо Камавинга направи стахотен пробив през центъра и подаде към Родриго на дясното крило. Вкаралият два гола бразилец центрира ниско по земята към Карим Бензема, който първи стигна до топката и бе фаулиран от Рубен Диаш. Съдията Даниеле Орсато посочи бялата точка, а в 95-ата минута Бензема реализира хладнокръвно наказателния удар за 3:1.

“Гражданите” тръгнаха в атака и обсадиха наказателното поле на домакините. Във втората минута да добавеното време на първото продължение Фил Фодън с глава продължи топката към Фернандиньо, но бразилецът направи нов пропуск на празна врата, след като и Куртоа бе докоснал топката преди това.

Второто продължение започна с натиск на гостите, които продължиха да атакуват в търсене на гол, с който да изравнят общия резултат. Играчите на Анчелоти пък накъсваха играта с нарушения. Манчестър Сити хвърли всичко в атака, но защитата в бяло удържа аванса на “Бернабеу” и Реал (Мадрид) е на финал.

РЕАЛ (МАДРИД) – МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:1 след продължения
    (в първата среща 3:4, общ резултат 6:5)
    0:1 Рияд Марез (73), 1:1 Родриго (90), 2:1 Родриго (90+1), 3:1 Карим Бензема (95-дузпа)

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал , 3. Едер Милитао  (115 5. Хесус Вайехо), 6. Начо, 23. Ферлан Менди – 10. Лука Модрич  (75 25. Едуардо Камавинга), 14. Каземиро (75 11. Марко Асенсио), 8. Тони Кроос (68 21. Родриго) – 15. Федерико Валверде , 9. Карим Бензема  (104 19. Дани Себайос), 20. Винисиус Жуниор (115 17. Лукас Васкес)
    Резерви: 4. Дейвид Алаба, 5. Хесус Вайехо, 11. Марко Асенсио, 12. Марсело, 13. Андрий Лунин, 16. Лука Йович, 17. Лукас Васкес, 19. Дани Себайос, 21. Родриго, 24. Мариано Диас, 25. Едуардо Камавинга, 40. Тони Рибера
    Треньор: Карло Анчелоти

Манчестър Сити: 31. Едерсон – 2. Кайл Уокър (72  11. Олександър Зинченко ), 3. Рубен Диаш, 14. Аймерик Лапорт , 27. Жоао Кансело – 20. Бернардо Силва, 16. Родри (99 7. Рахим Стърлинг ), 17. Кевин де Бройне (72 8. Илкай Гюндоган) – 26. Рияд Марез  (85 25. Фернандиньо), 9. Габриел Жезус (78 10. Джак Грийлиш), 47. Фил Фодън
    Резерви: 6. Нейтън Аке, 7. Рахим Стърлинг, 8. Илкай Гюндоган, 10. Джак Грийлиш, 11. Олександър Зинченко, 13. Зак Стефен, 25. Фернандиньо, 33. Скот Карсън, 56. Конрад Игън-Райли, 80. Кол Палмър, 87. Джеймс Макатий, 90. Ромео Лавиа
    Треньор: Пеп Гуардиола

Стадион: “Сантяго Бернабеу”, Мадрид
    Съдия: Даниеле Орсато (Италия)