дом Акценти Положението става все по-лошо! Медведев с още грозни думи към феновете

Положението става все по-лошо! Медведев с още грозни думи към феновете

562
0

Руската тенис звезда Данийл Медведев наля масло в огъня на големия скандал от днес на Аустрелиън Оупън.

Медведев беше освиркан от австралийските фенове след победата над местния любимец Ник Кириос, а след това коментира случилото се пред Евроспорт.
“Разочароващо е, когато феновете вдигат шум, за да те разсеят. Ръкопляскат преди втория сервис, за да направиш двойна грешка. Все пак не всички се държат така. Мисля, че просто някои хора имат нисък коефициент на интелигентност”, обяви Медведев в ефир.

Медведев разплака Австралия и предизвика голям скандал

Поставеният под номер 2 на Австрелиън Оупън Дaнийл Медведев изхвърли местния любимец Ник Кириос след 7:6, 6:4, 4:6, 6:2 за 3 часа и 4 минути.

Първият сет беше решен след тайбрек, а във втория Медеведев измъкна победата в последния гейм. Кириос измъкна успеха в третия сет след само един пробив, а руснакът го довърши за крайното 3-1 след два пробива в четвъртия сет.

След края на срещата феновете освиркаха мощно руснака по време на изявлението му след края на мача пред легендата Джим Кириър.

“Ако не уважавате мен, поне уважавайте него”, обяви Медведев, правейки жест с ръка върху ухото, че не чува зададения му въпрос, с което още повече ядоса хората по трибуните. След това руснакът се сравни с Кристиано Роналдо, който също получава доста омраза от трибуните, когато вкара гол.

По-рано днес Стефанос Циципас, Роберто Баутиста Агут и Алекс де Минор продължиха участието си за следващата фаза на турнира, докато Анди Мъри, и Ришар Гаске отпаднаха, както и нашият Григор Димитров, загубил от Беноа Пер.