Поетична вечер под наслов „С обич за мама“ представиха деца и самодейци към читалището в Брезник

0
7


Поетична вечер под наслов „С обич за мама“ представиха деца и самодейци към читалището в Брезник. Проявата се състоя в навечерието на Осми март в малкия салон на културната институция и събра десетки родители и граждани.  

Децата на различни възрасти рецитираха стихове посветени на празника от известни автори, сред които Дора Габе, Чичо Стоян, Калина Малина, Асен Босев, Младен Исаев и др. С прочувствени лирични произведения, написани за майката и жената, на сцената се представиха и самодейци от читалищния театър. 

Декорът на поетичната вечер, в който централно място заемаше ликът на жената, е изработен от дългогодишния читалищен работник Божидар Пантев. За музикалното оформление се погрижиха колегите му Милена Цветанова и Васил Андреев.

/ТНП/



Източник БТА