Официално: ЦСКА привлече Бруно Жордао – БГ Футбол – efbet Лига

0
86



ЦСКА официално обяви привличането на португалския халф Бруно Жордао. Дефанзивният полузащитник пристига при „армейците“ с трансфер от елитния полски Радомяк. Той беше представен от новия спортен директор в клуба Бойко Величков.

Избрано от VGong

Преди кръга: Арда – ЦСКА

Ето какво написаха „червените“ след сделката:

ЦСКА се подсили с португалския полузащитник Бруно Жордао. Футболистът, който идва в нашия клуб от полския елитен Радомяк (Радом), премина успешно медицинските прегледи и днес подписа договор с „армейците“. Той се превръща в шестото ново попълнение в състава на Душан Керкез през този трансферен прозорец.

26-годишният Бруно Жордао има солиден опит в силни европейски първенства. През юношеските си години играе за Униао Лейрия и Брага, като дебютира в мъжкия футбол през 2016 г. за втория тим на Брага. През следващото лято е трансфериран под наем в италианския Лацио, а през 2019 г. е закупен от английския елитен Уулвърхемптън. Впоследствие Жордао играе като преотстъпен последователно за португалския Фамиликао, швейцарския Грасхопърс и за друг тим от родината си – Санта Клара.

През зимния трансферен прозорец на 2024 г. халфът подписва с полския Радомяк, където за сезон и половина натрупва участие в 44 двубоя.

От началото на настоящата кампания има 4 мача и 2 голови асистенции в полската Екстракласа.

В периода 2015-2018 г. Бруно Жордао е част от юношеските формации и младежкия национален тим на Португалия.

В ЦСКА новото ни попълние ще играе с фланелката с №6.

ЦСКА приветства Бруно Жордао с добре дошъл!

Пожелаваме му много успехи и трофеи с „червения“ тим!

подкрепя българския спорт



Източник Gong.bg