Лудогорец победи белгийския гранд Андерлехт в Разград в първия мач от плейофния кръг преди осминафиналите на Лигата на конференциите. Преди срещата с минута мълчание бе почетена паметта на жертвите на земетресенията в Турция и Сирия. Още в 9-ата минута Кирил Десподов центрира към Игор Тиаго, който се разписа с глава за 1:0.
В 44-ата минута Мурийо подаде на Версхерен, който шутира, но с блестяща изява българският вратар Серджио Падт спаси.
Андерлехт нацели гредата в следващата си атака. Андерс Дрейер стреля, а топката се отби в десния стълб на вратата на Падт. В 56-ата минута белгийците искаха дузпа заради игра с ръка на Мануел Шоу в наказателното поле, но реферът не я отсъди. 12 минути по-късно Шоу получи жълт картон и пропуска реванша.
В 85-ата минута Бенито Раман сам срещу българската врата стреля, но Серджио Падт отрази удара му.

Победата е първа за Лудогорец в елиминациите на евротурнирите от 2014 г. насам, когато българският шампион победи Лацио с 1:0. Реваншът е следващата седмица. https://trud.bg/