• “Орлите” измъкнаха 3:3 от Жалгирис в реванша след гол от дузпа в 120-ата минута

Лудогорец изравни на Жалгирис – 3:3! Оливие Вердон вкара от дузпа в 120-ата минута и “орлите” са близо до класирането в групите на Лига Европа. Литовците спечелиха с 3:2 в редовното време и общият резултат от двата мача бе 3:3, което изпрати срещата в продължения.

Домакините успяха да поведат още в 19-ата секунда с попадение на Фабиен Оурега. Лудгорец съумя бързо да изравни – Игор Тиаго направи 1:1 в осмата минута. В 15-ата обаче Жалгирис отново вкара. Точен този път беше Оливер Буф.

В 57-ата минута Матиас Тисера направи 2:2, но в 63-ата Ренан Оливейра също наказа Симон Слуга – 3:2 за Жалгирис.

Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа не можа да разчита за важния мач във Вилнюс на наказания Кирил Десподов и контузените Доминик Янков и Клод Гонсалвеш.

Реваншът стартира кошмарно за “орлите”, след като Жалгирис поведе още в 19-ата секунда. Ойвуси притисна Антон Недялков, който не успя да върне топката към Симон Слуга. Играчът на домакините подаде към Фабиен Оурега, който реализира за 1:0.

Лудогорец успя бързо да изравни и отново да поведе в общия резултат. Матиас Тисера беше изведен от Текпетей вдясно в наказателното поле на Жалгирис, а пред голлинията Игор Тиаго влезе в единоборство с противник и успя да засече и да довкара – 1:1.

В 15-ата минута домакините отново поведоха. Николас Горобсов центрира, Оурега продължи към далечната греда за Ренан Оливейра, той комбинира с Ойвуси, който чукна с пета към Оливер Буф, за да се озове топката за втори път във вратата на Симон Слуга – 2:1. В 33-ата Текпетей стреля мощно, но Гертмонас успя да избие. Топката летеше право в десния му ъгъл. До почивката литовците пропуснаха още една възможност.

ЖАЛГИРИС – ЛУДОГОРЕЦ 3:3
1:0 Фабиен Оурега (1), 1:1 Игор Тиаго (8), 2:1 Оливер Буф (15), 2:2 Матиас Тисера (57), 3:2 Ренан Оливейра (63), 3:3 Оливие Вердон (120-дузпа)

(първата среща: Лудогорец – Жалгирис 1:0)

По-важното от реванша по минути:
1 – Начало на срeщата.
 ГОЛ! 1:0 – Жалгирис поведе с попадение още в 19-ата секунда. Кеинде Ойвуси притисна Антон Недялков, който не успя да върне топката към Симон Слуга. Ойвуси я подаде към Фабиен Оурега, който реализира във вратата на българския тим.
 ГООООЛ! Лудогорец бързо успя да изравни – 1:1! Матиас Тисера нанесе удар, вратарят на Жалгирис Едвинас Гертмонас изби, топката попадна в Игор Тиаго, който влезе в единоборство с противник пред голлинията и успя да довкара.
10  Жълт картон за Оурега, който изблъска Сисиньо и го повали на земята.
11  Сисиньо също беше санкциониран.
15  ГОЛ! Жалгирис отново поведе – 2:1. Оливер Буф отбеляза. Николас Горобсов центрира, Оурега продължи към далечната греда за Ренан Оливейра, той комбинира с Ойвуси, който чукна с пета към Оливер Буф, за да се озове топката за втори път във вратата на Симон Слуга.
31  Жълт картон за Текпетей за фаул в центъра на терена.
33  Moщен изстрел на Текпетей от границата на наказателното поле, вратарят на Жалгирис успя да избие.
40  Якуб Пьотровски с жълт картон, след като повали Фабиен Оурега, който напредваше с топка в крака към вратата на Лудогорец.
45 – Добавеното време е 2 минути.
45+1  Домакините пропуснаха отличен шанс за гол. Кеинде Ойвуси и Марко Миличкович се озоваха сами срещу Симон Слуга, първият овладя топката след дълго подаване в наказателното поле на Лудогорец и тъкмо смяташе да нанася удар, когато съотборникът му го изпревари и той отправи шут, но встрани от вратата на “орлите”.
45+2 – Край на първото полувреме.
————————
46 – Начало на второто полувреме.
54 – Неточен удар на Текпетей.
57  ГОООЛ! Матиас Тисера изравни за Лудогорец – 2:2! Оливие Вердон даде пас по земя към Текпетей, който изведе Тисера сам срещу Гертмонас, а аржентинецът преодоля стража на домакините.
63
 ГОЛ! Неприятно за Лудогорец! Жалгирис поведе за трети път – 3:2. Игор Тиаго изчисти лошо топката, Марко Миличкович я овладя пред наказателното поле на “орлите”, преодоля Пьотровски и подаде към Ренан Оливейра, който наказа Слуга.
64  Aнте Шимунджа опитва да промени нещата, пускайки в игра Спас Делев и Каули Оливейра. Текпетей и Тисера излязоха.
71  Дени Групер е заменен от Жан Карничник.
80  Мануел Шоу влезе за Лудогорец, Иван Йорданов напусна терена.
85  Жълт картон за Антон Недялков.
90  Лудогорец за малко да направи 3:3! Жан Карничник центрира, Рик Джонатан стреля, но защитник на Жалгирис изчисти от голлинията. “Орлите” дори се зарадваха, смятайки, че са вкарали гол. Страничният рефер пък маркира засада.
90 – Добавеното време е 4 минути.
90+4 – Край на редовното време. 3:2 за Жалгирис и след общ резултат 3:3 следват продължения.
————-
91 – Начало на първото продължение.
92 – Спас Делев засече с глава центрирана топка, изпращайки я в аут.
94  ГРЕДА! Рик Джонатан получи извеждащо подаване в наказателното поле на Жалгирис, нанесе удар, топката се отби в дясната греда. Асистент-съдията маркира засада.
100  Жоржиньо замени Рик Джонатан.
105+1 – Край на първото продължение.
——————
106 – Начало на второто полувреме.
110  Късмет за Лудогорец. Йосип Тадич засече центриране отдясно, топката прелетя над напречната греда на вратата на Симон Слуга.
118  ДУЗПА за Лудогорец! Мануел Шоу беше повален от Неманя Любисавлевич в наказателното поле на Жалгирис и съдията посочи бялата точка.
120  ГОООООЛ! Оливие Вердон бележи – 3:3! Националът на Бенин изпрати топката в долния десен ъгъл на Гертмонас, който се хвърли в обратния ъгъл.