Кампания във Велико Търново за седма поредна година подпомага семейства с репродуктивни проблеми

0
7



Кампания във Велико Търново за седма поредна година подпомага семейства с репродуктивни проблеми. Тя е организирана от Ротаракт клуб – Велико Търново в партньорство с фондация „Искам бебе“ и Община Велико Търново, подпомогната от Интеракт клуб – Велико Търново. Паралелно с инициативата се провежда и информационна кампания с листовки за необходимите изследвания при жените, искащи да забременеят, и техните мъже.

Кампанията „С цвете в ръка срещу репродуктивните проблеми” стартира днес, като ще продължи и утре пред Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов” в старата столица. Всеки желаещ да подкрепи каузата може да направи дарение, като според неговата сума получава цвете, букет или картички със цветни семена за засаждане по случай международния ден на жената 8 март.

Областният координатор на фондация „Искам бебе“ Вероника Михайлова каза, че тази година кампанията „С цвете в ръка срещу репродуктивните проблеми”, без да е национална, е предизвикала и други градове да организират подобни инициативи. Тази година за пореден път събраната сума ще бъде дарена на двойка, отговаряща на предварително определени критерии. 

През предходните шест години, благодарение на инициативата, бяха събрани над 11 000 лв., които дарихме на пет двойки с репродуктивни проблеми, разказаха от организацията. Три от тях вече имат свои деца, което е показателно за смисъла и важността на кампанията, добавиха те. Миналата година бяха събрани 2390 лв., а двойката, която получи средствата, беше изтеглена с жребий измежду три двойки-кандидати. Надеждата на организаторите е и тази година да успеят да сбъднат мечтата на някое великотърновско семейство.

По случай предстоящият 8 март и Студентският съвет на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ проведе своя традиционна инициатива, като зарадва дамите във висшето училище с по една роза. Цветята са от името на ректорското ръководство, студентите и докторантите. Инициативата се организира всяка година, каза за БТА председателят на Студентския съвет Васил Цоков. Набавили сме 200 рози за дамите – студенти, преподаватели, жените от администрацията и непедагогическия персонал, обясни той. Подаряваме им и картички с пожелания за здраве, любов и подкрепа от мъжете, добави Цоков.



Източник БТА