Испания записа най-убедителната победа от началото на Мондиала в Катар, след като се наложи със 7:0 над Коста Рика в среща от група Е на Световното. Така испанците подобриха досегашния си рекорд – 6:1 срещу България на Световното през 1998 година във Франция.

“Ла Фурия” започна с атаките от самото начало и в петата минута Дани Олмо пропиля страхотна ситуация с удар от въздуха, преминал покрай вратата. Минути по-късно и Марко Асенсио стреля опасно, но отново не намери целта.

Испания поведе в 11-ата минута, когато след пас на Гави, Дани Олмо се озова на добра позиция и прати топката в мрежата с удар покрай вратаря (1:0).

Десет минути след гола Испания успя да удвои резултата. Марко Асенсио получи хубав пас от Жорди Алба и увеличи разликата (2:0).

Резултатът стана 3:0 след още десет минути, когато Феран Торес реализира дузпа за фаул срещу Жорди Алба в наказателното поле. До края испанците можеха да увеличат аванса си, но Марко Асенсио пропусна добра възможност.

Отново Асенсио се озова в добра позиция в началото на втората част, но стреля над вратата.

По-малко от десет минути след почивката резултатът стана 4:0, след като Феран Торес успя да вкара втория си гол в срещата от трудно положение.

Четвърт час преди края Гави се разписа за 5:0, след като засече центриране и от въздуха прати топката в мрежата (5:0).

Само за няколко минути в края на мача резултатът стана 7:0 след бързи попадения на Карлос Солер (6:0) и Алваро Мората (7:0).

В другия мач от групата от по-рано днес Германия сензационно загуби с 1:2 от Япония. Така Испания поведе в групата с по-добра голова разлика от Япония, като и двата отбора са с по три точки. Германия е на третото място, а Коста Рика на дъното.

ИСПАНИЯ – КОСТА РИКА 7:0
1:0 Дани Олмо (11′), 2:0 Марко Асенсио (21′), 3:0 Феран Торес (31′ дузпа), 4:0 Феран Торес (54′), 5:0 Гави (75′), 6:0 Карлос Солер (89′), 7:0 Алваро Мората (90+2)

По-важното от мача по минути:

1′ Начало на двубоя.
5′  Първа добра възможност за Испания в мача! Дани Олмо получи страхотен пас, стреля от въздуха, но покрай вратата.
9′  Нов шанс за Испания! Асенсио опита да открие резултата, но ударът му не намери целта.
11′  ГООООЛ за Испания! Гави намери Дани Олмп в наказателното поле, преодоля бранител и прати топката покрай вратаря за 1:0.
21′  ГООООЛ за Испания! Жорди Алба намери Марко Асенсио в наказателното поле, който без забавяне прати топката във вратата за 2:0.
30′  ДУЗПА за Испания! Жорди Алба бе препънат в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.
31′  ГООООЛ за Испания! Феран Торес се разписа за 3:0 с техничен удар, пращайки вратаря в другия ъгъл.
45+4′ Марко Асенсио се озова в добра позиция и стреля, но встрани от вратата.
45+5′ Край на първата част.

46′ Начало на второто полувреме.
48′ Нов шанс за Асенсио, но отново неточен удар.
54′  ГООООЛ за Испания! Феран Торес получи топката между трима бранители, обърна се и я насочи в мрежата за 4:0.
64′ Алваро Мората стреля от дистанция, но неточно.
75′  ГООООЛ за Испания! Гави засече топката от въздуха, тя се отби в гредата и влезе във вратата.
79′ Напрежение на терена! Играчи на двата тима се спречкаха, но страстите бързо бяха охладени.
81′ Алваро Мората стреля, но Кейлор Навас спаси.
89′  ГОООЛ за Испания! Карлос Солер бележи за 5:0 с удар от около 10 метра.
90+2′  ГООООЛ за Испания! Алваро Мората получи пас от Дани Олмо.
90+8′ Край на мача.
Shirt badge/Association crestИСПАНИЯ: 23. Унай Симон – 2. Сесар Аспиликуерта, 16. Родри, 24. Аймерик Лапорт, 18. Жорди Алба (63   14. Алехандро Балде)– 9. Гави , 5. Серхио Бускетс (К) (63  8. Коке), 26. Педри (57  19. Карлос Солер )– 11. Феран Торес   (57 7. Алваро Мората ) , 10. Марко Асенсио  (69  12. Нико Уилиямс), 21. Дани Олмо
Резерви: 1. Роберт Санчес, 13. Давид Рая, 3. Ерик Гарсия, 4. Пау Торес, 6. Маркос Йоренте, 15. Уго Гиямон, 17. Йереми Пино, 20. Дани Карвахал, 22. Пабло Сарабия, 25. Ансу Фати
Треньор: Луис Енрике

Shirt badge/Association crestКОСТА РИКА: 1. Кейлор Навас (К) – 16. Карлос Мартинес (46  19. Кендъл Уотсън), 4. Кейшер Фулер, 6. Оскар Дуарте, 15. Франсиско Калво , 8. Браян Овиедо (82 22. Роналд Матарита)  – 12. Жоел Кембъл, 5. Селсо Борхес (72   20. Брандyн Агилера), 17. Йелцин Техеда, 9. Йевисон Бенете (61  26. Алваро Самора) – 7. Антони Контрерас (61  10. Браян Руис)
Резерви: 18. Естебан Алварадо, 23. Патрик Секейра, 2. Даниел Чакон, 3. Хуан Варгас, 11. Хоан Венегас, 13. Херсон Торес, 14. Юстин Салас, 21. Дъглас Лопес, 24. Роан Уилсон, 25. Антони Ернандес,
Треньор: Луис Гусман

Съдия:  Мохамед Мохамед (ОАЕ)
Стадион: “Ал Тумама” (Доха)