дом Новини България Искат данни за банковите сметки на убитите в случая Петрохан (Видео)

Искат данни за банковите сметки на убитите в случая Петрохан (Видео)

0
81


18 са назначените експертизи за трите трупа край Петрохан. Това съобщи окръжната прокурорка на София Христина Лулчева. 

8 от експертизите на техника – телефони, камери и други. Поискана е информация за банковите сметки на жертвите. През 2025 година в Окръжна прокуратура има сигнал за педофилия. Препратен е по компетенция в районна прокуратура Костинброд. Сигналът не се потвърдил заради отказ на роднини да съдействат. Разследват се както убийствата, така и дейността на убитите. Поискана е помощ от Мексико, каза Лулчева. 

Зам. апелативната прокурорка на София Наталия Николова посочи, че е важно да се спрат опитите за спекулации и конспиративни теории.

В продължение на 8 дни не са спирали оперативните действия за установяване на всички факти. Полагаме всички усилия да установим всичко.

Има 2 досъдебни производства – за първите 3 трупа край Петрохан и пожара в хижата. Там е започнато разследване, назначени са експертизи, иззети са множество веществени доказателства и литература с религиозна насоченост. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               





Източник 24часа

ndt1.eu