ЦСКА зарадва своите привърженици със знаменита европейска вечер. Четата на Бруно Акрапович надделя с 3:1 под проливния дъжд в София над италианския гранд Рома и приключи участието си в Лига Европа с високо вдигната глава.

Али Соу се разписа на два пъти, а едно попадение добави Тиаго. За гостите от Рим точен бе Томазо Миланезе.

Акрапович бе избрал и подредил отлично своя състав, а още в шестата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Йомов центрира в полето на Рома, кълбото бе изчистено, но Мазику се справи добре и успя да центрира. Опитът на Санкаре да стреля бе неуспешен, но топката попадна на крака на Тиаго, който от движение прониза Боер!

Рома се вдигна и успя да изравни в 22-ата минута. ! Томазо Миланезе получи топката от Майорал на удобна позиция в наказателното поле и с точен удар по земя изравни. Това попадение обаче не сломи “червените”.

Тиаго бе близо до попадение, но не успя да реализира в сам срещу Боер, но това стори Али Соу в 35-ата минута. Защитата на Рома направи грешка при изнасянето на топката, а Санкаре отне и веднага изведе Али Соу сам срещу Боер. Нападателят на ЦСКА не сгреши – 2:1.

Пауло Фонсека опита да промени ситуацията на терена след почивката, но Майорал пропусна да отбележи от отлична позиция. Минути по-късно безумна грешка на Фацио доведе до трети гол за ЦСКА. Бранителят подари топката на Али Соу, който сам срещу Боер не сгреши направи резултата 3:1.

До края на двубоя играчите на ЦСКА не позволиха на Рома да упражни дори натиск и спокойно задържаха своя комфортен аванс, с което и победата.

ЦСКА завършва участието си в Лига Европа с 5 точки на четвъртото място. Рома се класира още преди мача за елиминациите. Йънг Бойс стигна до победа срещу ЧФР Клуж с два гола в добавеното време и също достигна до елиминационната фаза. Румънците завършват трети с 5 точки.

ЦСКА – Рома 3:1
1:0 Тиаго Родригес (6), 1:1 Томазо Миланезе (22), 2:1 Али Соу (35), 3:1 Али Соу (55)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- ГОЛ ЗА ЦСКА! Йомов центрира в полето на Рома, кълбото бе изчистено, но Мазику се справи добре и успя да центрира. Опитът на Санкаре да стреля бе неуспешен, но топката попадна на крака на Тиаго, който от движение прониза Боер!
10- Валентин Антов изведе Георги Йомов по дясното крило, той се опита да пусне почти веднага към Али Соу, който бе сам на стрелкова позиция. Защитник на Рома обаче изби кълбото
22- ГОЛ ЗА РОМА! Томазо Миланезе получи топката от Майорал на удобна позиция в наказателното поле и с точен удар по земя изравни
30- Тиаго бе изведен отлично сам срещу вратаря на Рома, но ударът му не намери очертанията на вратата
35- ГОЛ ЗА ЦСКА! Защитата на Рома направи грешка при изнасянето на топката, а Санкаре отне и веднага изведе Али Соу сам срещу Боер. Нападателят на “червените” с мощен удар реализира!
45- Край на първото полувреме
_______________________________
46- Начало на второто полувреме
50- Майорал излезе очи в очи с Бусато, но бранител се намеси и изби в корнер
55- ГОЛ ЗА ЦСКА! Федерико Фацио направи безумна грешак и подари топката на Али Соу, който сам срещу Боер не сгреши направи резултата 3:1!
70- Рома натиска, но отбраната на ЦСКА се справя много добре
90- 3 минути продължение
90+3- Край на мача!

CSKA Sofia (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 11. Петър Занев, 30. Георги Йомов (65-15. Тибо Вион), 21. Амос Юга (73-28. Пламен Гълъбов), 3. Жеферсон, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес (81-7. Рафаел Енрике), 18. Юнус Санкаре (65-10. Стефано Белтраме), 22. Али Соу (73-23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Рафаел Енрике, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 15. Тибо Вион, 17. Пеняранда, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов
Треньор: Бруно Акрапович

AS RomaРома: 63. Пиетро Боер, 24. Мараш Кумбула (46-6. Крис Смолинг), 20. Федерико Фацио, 5. Жуан Жезус, 33. Бруно Переш, 62. Томазо Миланезе (62-14. Гонзало Вияр), 42. Амаду Диавара, 67. Мори Бамба (63-2. Рик Карсдорф), 31. Карлес Перес (82-65. Филипо Трипи), 11. Педро, 21. Борха Майорал
Резерви: 13. Поу Лопес, 50. Филипо Берти, 2. Рик Карсдорф, 6. Крис Смолинг, 14. Гонзало Вияр, 52. Едоардо Бов, 54. Рикардо Чиерво, 65. Филипо Трипи
Треньор: Пауло Фонсека