• Германия победи Франция с 10 души

Германия победи Франция с 4:3 след дузпи (2:2 в редовното време и продълженията) на финала на световното първенство до 17 години в Индонезия и грабна трофея за първи път в историята.

Германия започна по-добре и поведе в резултата с гол на Перис Брунер от дузпа в 29-ата минута. Звездата при втория отбор на Барселона Ноа Дарвич вкара втори гол за Германия в 51-ата минута за 2:0..

Две минути по-късно „петлите“ върнаха интригата с попадение на Симон Наделия Буабре (2:1).

В 69-ата минута Германия остана с 10 души след червен картон на Марк Осаве, което даде стимул на Франция за натиск в края.

Матис Амугу успя да изравни в 85-ата минута за 2:2 и прати мача в продължения.

Там не се стигна до гол и шампионът трябваше да бъде решен с дузпи.

Ерик да Силва Морейра и Парис Брунер пропуснаха за Германия, но французите направиха 3 пропуска от бялата точка, дело на Ноа Санги, Бастиен Мьопию и Тидиам Гомис.  https://blitz.bg