Добруджа 07 (Добрич) победи Пирин (Разлог) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:8 ) във втория си мач от група 3 в Добрич, от предварителните турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата.

С това добруджанци записаха втора чиста победа в групата и са водачи в класирането с 6 точки. Пирин и Берое 2016 имат по една победа и една загуба, като директен двубой помежду им в последния ден на турнира, 17 октомври, ще определи второто място в този поток.

Двубоят противопостави два съперника, изпълнени с желание за крайния успех, като в първите три части се получи равностоен и оспорван мач.

След гонитба в резултата в средата на първата част домакините успяха да вземат лек превес, поддържаха го докрай и спечелиха гейма, като поведоха с 1:0.

Това амбицира пиринци и във втория гейм те показаха на какво са способни, като направиха страхотен обрат в решителните моменти. След като изоставаха с 22:24, те не се предадоха, а успяха чрез отлични изяви на сервис и блокада да направят пълен обрат и наложиха волята си с 26:24, като изравниха играта 1:1 гейма.

Третата част започна под диктовката на Пирин, но разложани изпуснаха инициативата. Ключов момент за успеха на Добруджа бе включването в игра на Мартин Мечкаров, който замени Методи Ананиев и даде разликата. Съотборниците му отново намериха ритъма и спечелиха гейма, като поведоха с 2:1.

Това като че ли подейства негативно на пиринци и в четвъртата част те нямаха същите сили на съпротива. Мартин Мечкаров продължи със страхотните си изяви, а след негова дълга серия на сервис Добруджа поведе с 15:2! Разликата бе непреодолима и домакините печелиха гейма с разгромна разлика, а с това и крайната победа с 3:1.

SPORT 18:42:31 16-10-2020 AD1840SP.009 волейбол – първенство на България – мъже Берое победи Арда на турнира в Добрич Добрич, 16 октомври (БТА). Мачове от предварителния турнир за попълване на първа и втора осмица във волейболния шампионат за мъже, група 3: Берое 2016 – Арда Кърджали 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

SPORT 21:15:31 15-10-2020 IG2113SP.020 волейбол – първенство на България – мъже Пирин отнесе Арда във втория мач от група 3 Добрич, 15 октомври (БТА). Предварителен турнир за попълване на първа и втора осмица в мъжкия шампионат на България по волейбол, първи мачове от група 3: Парин Разлог – Арда Кърджали – 3:0 (25:13, 25:16, 25:10

SPORT 19:53:01 15-10-2020 IG1951SP.014 волейбол – първенство на България – мъже Добруджа надви Берое като домакин Добрич, 15 октомври (БТА). Предварителен турнир за попълване на първа и втора осмица в мъжкия шампионат на България по волейбол, първи мачове от група 3: Добруджа 07 – Берое 2016 – 3:0 (26:24, 25:20, 25:19)

Статистика от мача можете да видите тук.

Програма, резултати и класиране в група 3 вижте тук.