Бразилия срази Сърбия след красиво шоу на Ричарлисон

0
430

Големият фаворит и петкратен шампион Бразилия срази Сърбия с 2:0 на старта в група G на Световното първенство в Катар, започвайки похода си към рекордна шеста титла. Двата тима бяха в една група и преди четири години в Русия, където бразилците спечелиха с 2:0, а главен съдия отново бе иранецът Алиреза Фагани. В другия двубой от групата днес по-рано Швейцария излъга Камерун с 1:0. “Кръстоносците” също бяха в група със Селесао и сърбите на Мондиал 2018.

Срещата в Лусаил започна на високи обороти и първото по-интересно действие в мача беше в 5-ата минута, когато Страхиня Павлович фаулира грубо Неймар, след което получи жълт картон. В 14-ата минута Неймар фалцира топката от корнер и тя влизаше под гредата в близкия ъгъл, но Ваня Милинкович-Савич успя да избие в нов корнер. В следващите минути “кариоките” продължиха да атакува, но така и не създаваха опасни положения пред сръбската врата.

В 21-ата минута Каземиро опита силен шут от далечна дистанция, който не затрудни стража на “белите орли”. Шест минути по-късно Тиаго Силва пусна страхотен извеждащ пас от дълбочина за Винисиус Жуниор, но Ваня Милинкович-Савич беше по-бърз и успя да избие топката пред играча на Реал Мадрид.

В 35-ата минута Рафиня направи двойно подаване с Лукас Пакета, но ударът му не затрудни Ваня Милинкович-Савич. Шест минути след това Каземиро опита да изведе Винисиус отляво, а Никола Миленкович в опита си да изчисти подари топката на нападателя, който не успя да отправи точен удар.

Секунди след почивката сърбите допуснаха сериозна грешка в защита, която позволи на Рафиня да остане сам срещу вратаря на балканците. Крилото на Барселона отправи удар от около 12 метра, но Милинкович-Савич спаси. В 50-ата минута Неманя Гудел фаулира връхлитащия в наказателното поле Неймар на границата на пеналта и потърпевшият изпълни прекия свободен удар. Топката обаче срещна стената и излезе в корнер. След неговото изпълнение Ричарлисон отправи удар с глава, но сръбски защитник го блокира.

В 60-ата минута Алекс Сандро отправи топовен шут от около 25-30 метра, но топката срещна дясната греда. Две минути след това крепостта на “белите орли” падна. Неймар навлезе в наказателното поле и остави за Винисиус, който отправи силен удар. Милинкович-Савич успя да избие, но Ричарлисон изпревари Павлович и вкара за 1:0.

Бразилците продължиха да доминират и в 73-ата минута удвоиха аванса си, след като Винисиус проби отляво и намери Ричарлисон на дузпата. Деветката овладя и със страхотен ножичен удар се разписа за 2:0. Девет минути след това Неймар се хвана притеснително за десния глезен и бе заменен от Антони.

В 82-ата минута гредата отново беше в помощ на Сърбия. Каземиро прати страхотен снаряд от около 15 метра, но топката срещна напречната греда. Малко след това Милинкович-Савич изби удар от границата на наказателното поле на Фред.

До края на мача “кариоките” продължиха да се забавляват на терена и не позволиха на съперника да стигне до гол.

БРАЗИЛИЯ – СЪРБИЯ 2:0
1:0 Ричарлисон (62), 2:0 Ричарлисон (73)

Най-важното от мача по минути:
1 – Начало на срещата.
4 – Рафиня се впусна по фланга, но центрирането му в наказателното поле бе изчистено от сръбската защита.
14 – Неймар стреля директно от корнер и ударът му беше доста коварен, но Ваня Милинкович-Савич внимаваше и успя да боксира топката в нов корнер, след който сърбите се справиха изчистиха топката напред.
21 – Каземиро шутира силно от дистанция право в ръцете на Ваня Милинкович-Савич.
25 – Душан Тадич центрира към Александър Митрович, но Алисон без проблем улови и не позволи на нападателя на Фулъм да играе с топката.
28 – Тиаго Силва елиминира защитата на Сърбия с феноменален пас, но вратарят Ваня Милинкович-Савич изпревари Винисиус Жуниор за топката и я изби с ръце встрани, след което я догони и изрита в тъч.
35 – Рафиня направи двойно подаване и от добра позиция шутира в ръцете на Ваня Милинкович-Савич.
41 – Миленкович сгреши в защита и Винисиус Жуниор не се възползва от грешката, след като не успя да уцели добре топката и да нанесе точен удар.
44 – Рафиня се увлече с финтовете при пробив по дясното крило и топката излезе в аут.
45+1 – Край на първата част!
………………………………………………………….
46 – Начало на второто полувреме.
47 – Защитата на сърбите допусна сериозна грешка, която позволи на Рафиня да остане сам срещу вратаря на балканците, който спаси удара му.
50 – Неймар изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле и след рикошет в стената топката излезе в корнер.
51 – След центриране от корнера Ричарлисон отправи удар с глава, но сръбски защитник блокира топката.
55 – Неймар бе на добра позиция, но стреля встрани от вратата.
60 – ГРЕДА за Бразилия! Алекс Сандро стреля мощно извън наказателното поле, но прати топката в страничния стълб, а не в мрежата.
62 – ГОООЛ за Бразилия! Неймар навлезе в наказателното поле, остави на Винисиус да стреля и Ваня Милинкович-Савич изби, но при добавката Ричарлисон се разписа за 1:0.
69 – Миленкович центрира от корнер и Павлович отправи неточен удар с глава.
70 – Сърбите изпълниха корнер, след който се създаде суматоха в полето на Бразилия, но така и не се стигна до решителен удар, а защитник изчисти топката пред голлинията.
73 – ГОООЛ за Бразилия! Винисиус центрира в наказателното поле, а Ричарлисон пое топката и със страхотен ножичен удар прати топката във вратата на Ваня Милинкович-Савич за 2:0.
79 – Наймар се хвана за десния глезен и напусна терена контузен, а на негово място влезе Антони.
82 – ГРЕДА за Бразилия! Каземиро разтресе напречния стълб с техничен удар от дъгата пред пеналта.
84 – Милинкович-Савич изби удар от границата на наказателното поле на Фред
87 – Антони направи невероятен финт, а Родриго шутира технично покрай вратата.
90+7 – Край на мача! Бразилия срази Сърбия с 2:0 в първия си мач на Световното в Катар.

Бразилия: 1. Алисон, 2. Данило, 3. Тиаго Силва – к, 4. Маркиньос, 6. Алекс Сандро, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета (758. Фред), 10. Неймар (7919. Антони), 9. Ричарлисон (7718. Габриел Жезус), 11. Рафиня, 20. Винисиус Жуниор (7621. Родриго)
Резерви: 12. Уевертон, 23. Едерсон, 8. Фред, 13. Дани Алвеш, 14. Едер Милитао, 15. Фабиньо, 16. Алекс Телеш, 17. Бруно Гимараеш, 18. Габриел Жезус, 19. Антони, 21. Родриго, 22. Евертон Рибейро, 24. Глейсон Бремер, 25. Педро, 26. Габриел Мартинели
Селекционер: Тите

Сърбия: 23. Ваня Милинкович, 2. Страхиня Павлович , 4. Никола Миленкович, 5. Милош Велкович, 8. Неманя Гудел (5724. Иван Илич), 14. Андриа Живкович (577. Неманя Радонич), 16. Саша Лукич (6622. Дарко Лазович), 25. Филип Младенович (6618. Душан Влахович), 9. Александър Митрович (836. Неманя Максимович), 10. Душан Тадич – к, 20. Сергей Милинкович-Савич
Резерви: 1. Марко Дмитрович, 12. Предраг Райкович, 3. Страхиня Еракович, 6. Неманя Максимович, 7. Неманя Радонич, 11. Лука Йович, 13. Стефан Митрович, 15. Срдан Бабич, 17. Филип Костич, 18. Душан Влахович, 19. Урош Рачич, 21. Филип Джуричич, 22. Дарко Лазович, 24. Иван Илич, 26. Марко Груич
Селекционер: Драган Стойкович

Стадион: “Лусаил Айконик Стейдиъм”, Лусаил
Съдия: Алиреза Фагани (Иран)