Белгия – Украйна 0:0 в мач от Евро 2024

0
100
STUTTGART, GERMANY - JUNE 26: Amadou Onana speaks with Jan Vertonghen of Belgium as players of Ukraine react , as Ukraine are eliminated from EURO 2024 after finishing in fourth place in Group E, after the UEFA EURO 2024 group stage match between Ukraine and Belgium at Stuttgart Arena on June 26, 2024 in Stuttgart, Germany. (Photo by Carl Recine/Getty Images)

Отборите на Белгия и Украйна завършиха наравно 0:0 в мач от третия кръг на група „Е“ на Евро 2024. Този резултат осигури на селекцията на Доменико Тедеско място в директните елиминации, като втори в групата, докато източноевропейците отпадат от шампионата, тъй като и другия мач от този поток, между съставите на Словакия и Румъния, завърши без победител – 1:1 и всички отбори завършиха с актив от 4 точки.
Така съставът воден от Доменико Тедеско ще срещне Франция на 1/8-финалите.

Още в 7-ата минута Белгия загатна за класата си. Кевин де Бройне изведе майсторски Ромелу Лукаку, но диагоналният му удар отиде точно в ръцете на Анатолий Трубин, който беше затворил ъгъла. След това обаче Украйна също показа, че няма да се даде лесно. Роман Яремчук стреля от дистанция в 20-ата минута, но вратарят Коен Кастелс се справи.

В средата на първата част Кевин де Бройне се оплака на съдията Антъни Тейлър, че е заслепяван с лазер преди да изпълни фаул. Топката бе заложена на далечна дистанция, но звездата на Манчестър Сити изпълни чудесно, топката мина встрани от дясната греда.
С напредването на срещата украинците започнаха да атакуват повече, след като развръзката в групата не ги устройваше. Артьом Довбик отправи удар от наказателното поле, но бе добре блокиран.

В 73-ата минута Яник Караско получи топката извън наказателното поле и отправи добър удар в долния ляв ъгъл. Анатолий Трубин спаси със страхотен рефлекс.

Малко след това Украйна пропиля чудесна възможност. След чудесна атака, Артьом Довбик получи топката в наказателното поле, стреля, но на сантиметри от вратата.
До края на срещата укаринците вледееха инициативата, а Белгия разчиташе на контратаки, но попадение така и не падна и срещата завърши при резултат 0:0.