Арда удари ЦСКА 1948 в Бистрица за първа победа като гост през сезона – БГ Футбол – efbet Лига

0
18

Арда постигна първа победа като гост от началото на сезона в efbet Лига. Тимът от Кърджали победи ЦСКА 1948 в Бистрица с 2:1 в мач от 8-ия кръг на първенството. За гостите точни бяха Феликс Ебоа Ебоа през първото полувреме и Тонислав Йорданов през второто. Дори фамозен гол на Джонатан Перейра в края не бе достатъчен за „червените“.

С успеха отборът, воден от Александър Тунчев, вече има 18 точки и заема 6-ото място в класирането. За ЦСКА 1948 това пък е четвърти шампионатен мач без победа. „Червените“ са на 8-а позиция в подреждането с актив от 14 пункта.

start-photo.bg

Срещата започна с по-силни минути за гостите. В 6-ата минута топката стигна до Тонислав Йорданов, който извън наказателното реши веднага да стреля, но ударът му бе блокиран.

„Червените“ все повече поеха контрол над топката и на свой ред опитаха някои атаки. Чистите голови положения обаче липсваха и пред двете врати. В 33-ата минута Марио Илиевски стигна до центриране в наказателното на гостите и успя да отклони топката, но не и да затрудни стража Анатолий Господинов.

Две минути след това Арда успя да поведе. Центриране отляво на Борислав Цонев стигна до Феликс Ебоа Ебоа, който технично отклони топката покрай Алекс Божев и в мрежата на „червените“.

Така и завърши първата част – при минимален аванс за отбора от Кърджали.

В 57-ата минута Станислав Иванов напредна по десния фланг и прати центриране в наказателното. Тонислав Йорданов стреля директно от въздуха с десния крак, но Алекс Божев блесна с намеса и спаси.

Секунди след това обаче именно Йорданов удвои аванса на Арда. Борислав Цонев прати ново центриране отдясно, а топката рикошира, след което стигна до Тонислав Йорданов. Този път той стреля с глава и преодоля вратаря на „червените“, за да покачи резултата на 2:0.

Валентин Илиев направи няколко смени, а в края на срещата определено ЦСКА 1948 заигра по-добре, докато Арда нормално се прибра. В 86-ата минута добра възможност се откри пред Неделко Пишчевич, който след разбъркване се извиси над всички и стреля с глава. Ударът му обаче бе насочен право в ръцете на противниковия вратар.

Две минути по-късно фамозен гол на Джонатан Перейра върна интригата. Избита топка стигна него, а той си я нагласи и стреля мощно с десния крак. Кълбото влетя в мрежата на гостите – никакъв шанс за Анатолий Господинов.

efbet Лига

• Край на срещата!

90+3′

• Чинонсо Офор беше изведен сам срещу Алекс Божев, но не успя да сложи точка на интригата, тъй като стреля покрай вратата на ЦСКА 1948.

90+2′

• ГОООООЛ! Избита топка стигна Джонатан Перейра, който си я нагласи и стреля мощно с десния крак. Кълбото влетя в мрежата на гостите – никакъв шанс за Анатолий Господинов.

88′

• Ради Кирилов отправи хубав удар с десния си крак, а топката прелетя опасно близо до страничния стълб.

87′

• Добра възможност! Откри се пред Неделко Пишчевич, който след разбъркване се извиси над всички и стреля с глава. Ударът му обаче бе насочен право в ръцете на противниковия вратар.

86′

• Удар с глава на Марио Илиевски – над вратата, пазена от Анатолий Господинов.

76′

• Смяна – Борислав Цонев напуска игра, а на негово място се появява Джелал Хюсеинов.

69′

• Талис на свой ред пробва с далечен шут, но не намери очертанията на вратата.

65′

• Октавио успя да засече центриране и стреля с глава, но над напречната греда на гостите.

64′

• Смяна – Дуду Хатамото излиза, а Октавио влиза.

61′

• ГООООЛ! Борислав Цонев прати ново центриране отдясно, а топката рикошира, след което стигна до Тонислав Йорданов. Този път той стреля с глава и преодоля вратаря на „червените“, за да покачи резултата на 2:0.

57′

• Добър шанс! Станислав Иванов напредна по десния фланг и прати центриране в наказателното. Тонислав Йорданов стреля директно от въздуха с десния крак, но Алекс Божев блесна с намеса и спаси.

57′

• Талис успя да изведе отлично Марио Илиевски, който обаче бе спрян от излезлия напред страж на Арда.

56′

• Чинонсо Офор отигра центриране отляво, но прати топката встрани от вратата на ЦСКА 1948.

55′

• Смяна – Бирсент Карагарен влиза на мястото на Петър Витанов.

46′

• Начало на второто полувреме

46′

• Край на първата част!

45+1′

• Жълт картон за Дуду Хатамото заради симулация.

40′

• ГОООООЛ! Центриране отляво на Борислав Цонев стигна до Феликс Ебоа Ебоа, който технично отклони топката покрай Алекс Божев и в мрежата на „червените“.

35′

• Марио Илиевски стигна до центриране в наказателното на гостите и успя да отклони топката, но не и да затрудни стража Анатолий Господинов.

33′

• Дуду Хатамото опита изстрел от дистанция, но изпълнението му беше неточно.

15′

• Борислав Цонев изпълни първи ъглов удар за Арда. Неделко Пишчевич обаче изчисти без проблеми.

12′

• Топката стигна до Тонислав Йорданов, който извън наказателното реши веднага да стреля, но ударът му бе блокиран.

6′

• Рано-рано бе показан първият жълт картон в мача. Получи го Станислав Иванов, който в рамките на минута извърши две нарушения.