Юношите до 15 години пречупиха Уелс с дузпи – БГ Футбол – Национален тим

0
2

Юношеският национален отбор на България живна след побоя, който получи от Испания. Надеждите ни направиха 2:2 с Уелс, а след това ликуваха 4:2 при дузпите  във втория си мач от приятелския турнир под егидата на УЕФА, който се провежда в базата в Бояна.

Мачът тръгне по-добре за нашите, които поведоха в резултата в 22-ата минута. След ъглов удар вратарят на Уелс – Хари Бароу, изчисти топката, но я прати на крака на Илия Антонов, който я върна в мрежата му.  Уелс отговори светкавично и в 25-ата минута изравни, след като Мартин Кузманов си вкара автогол.

„Драконите“ направиха обрат гол в 51-ата минута. Ралфи Бакуит от дъгата матира Алекс Здравков.. Пет минути преди края на мача натискът на България даде резултат. Явор Кръстев, който малко по-рано уцели греда при центриране от ъглов удар, този път не сбърка – 2:2.

При дузпите родният тим извади по-големи нерви. Както е известно, Георги Иванов предприе незабавна треньорска смяна след позора от испанците и това даде резултат.

Уелс – България 2:2, дузпи – 2:4

0:1 Илия Антонов 22, 1:1 Мартин Кузманов 25-авт, 2:1 Ралфи Бекуит 51, 2:2 Явор Кръстев 85

При дузпите: 0:1 Кузманов – вкарва, 0:1 Морено – пропуска, 0:2 Неделчев – вкарва, 1:2 Харингтън – вкарва, 1:3 Тодоров – вкарва, 1:3 Аксел Дончев – пропуска, 1:3 Янакиев – пропуска, 2:3 Хъгсли – вкарва, 2:4 Витомир Тодоров – вкарва

Стартови състави

Уелс: 12. Хари Бароу, 3. Нийл Сивела, 5. Али Тъкър, 6. Ралфи Бекуит, 11. Дембо Яйтех, 15. Фабиан Уилямс, 16. Арчи Уолс, 19. Джордж Томас, 20. Боби Люис, 22. Уго Даниел, 23. Джордж Уилямс

България: 1. Алекс Здравков, 2. Антон Даскалов, 4. Витомир Тодоров, 5. Мартин Кузманов, 7. Илия Антонов, 8. Денислав Костов, 10. Кристиян Митрушев, 11. Калоян Недев, 14. Манол Данчев, 18. Александър Николов, 21. Денислав Димитров