дом Спорт УЕФА наказа Арсенал | Gong.bg

УЕФА наказа Арсенал | Gong.bg

85



Gulliver/GettyImages

УЕФА наказа Арсенал


Европейската футболна централа – УЕФА, наложи финансова санкция на Арсенал заради инциденти по време на двубои от Шампионската лига.

Лондонският клуб е глобен с общо 35 000 евро. Наказанието е наложено заради блокиране на обществени пътеки по трибуните на стадион „Емиратс“, както и за използване на лазерни показалци от страна на привържениците, с които са били целени противниковите футболисти по време на срещата.

Дисциплинарната комисия на УЕФА е разгледала детайлно докладите на делегатите.

20 000 евро от глобата е за блокираните стълбища и зони за евакуация, което според правилата на централата застрашава безопасността на зрителите на стадиона.

15 000 евро е глобата за използването на лазери от трибуните – практика, срещу която УЕФА води сериозна борба през последните години.

От Арсенал са приели решението и се очаква да засилят мерките за сигурност и проверките на входовете на стадиона за следващите си домакинства в евротурнирите, за да избегнат по-строги наказания в бъдеще, включително частично затваряне на трибуни.




Google
Добави ни в предпочитани източници в Google




Източник Gong.bg

ndt1.eu