MUNICH, GERMANY - JUNE 25: Alexander Bah of Denmark is challenged by Andrija Zivkovic of Serbia during the UEFA EURO 2024 group stage match between Denmark and Serbia at Munich Football Arena on June 25, 2024 in Munich, Germany. (Photo by Carl Recine/Getty Images)

Дания и Сърбия завършиха 0:0 в решаващ сблъсък от група „C“ на UEFA EURO 2024. Двата отбора не успяха да си отбележат гол, като „червеният динамит“ бе по-активният отбор през по-голямата част от двубоя, а чак в последните 20 минути Сърбия опита по-съществен натиск, главно с високи топки в наказателното поле, но до гол така и не се стигна.

По този начин Сърбия отпада от UEFA EURO 2024, финиширайки на последното четвърто място с две точки, а Дания се класира като втори с 3 пункта на сметката си, без да допусне поражение.

В 23-а минута Кристиан Ериксен изпълни корнер, като топката влетя директно във вратата на Сърбия, но попадението бе отменено, тъй като кълбото бе напуснало очертанията на терена при подаването на полузащитника.

В 53-а минута Лука Йович получи чудесен пас зад защитата, преодоля противниковия вратар и опита пас, успоредно на голлинията, като бранител на Дания я изпрати в собствената врата. В крайна сметка попадението бе отменено поради засада.