Слава богу, ТЕ си лаят, а ТО си работи

0
10


НЕУДОБНИ ДУМИ: ТЕ и ТО

ТЕ си лаят, а ТО си работи. Кои са ТЕ ли? Ясно кои: прокремълските и популистки партии в българския парламент: „Възраждане“, МЕЧ, „Величие“, АПС и „Продължаваме промяната“. Или общо пет политически „каруци“ от опозиционния керван. Кое е ТО? Това е правителството на нашата страна, което си работи дори когато е в малцинство. Похвално е, че го прави. Защото голям грях би сторил нашият народ, ако даде властта на прокремълските партии. Как ли ще ни погледнат тогава, там отгоре, нашите Левски и Ботев? Но, Слава богу, ТЕ си лаят, а ТО си работи. И го прави в интерес на българските, а не на руските хора. На тези българи, на които им хареса да щъкат насам-натам по нашата Европа. Да се ползват от благата й. Умни са тия нашенци.

Що се отнася до популистите от ПП, то те както популистки се появиха в българската политика, така и популистки ще си отидат от нея. Като слушам какви ги говорят техните лидери Петков и Василев, ми става ясно, че вече са хванали пътя. Ще ги запомним с многото джаста-праста и ала-бала, които произведоха и това ще бъде. Некадърността следа оставя, но не се помни дълго. Твърде много клинкаха ТЕ в политиката и затова олекнаха. Сега климбуцат в опозиция заедно с прокремълските партии, което ме подсеща, че тях за политиката ги калеса прокремълският ни президент. Та затова е нормално да се мотат опозиционно около Костадинов и Доган.

„Демократична България“ не знаят къде са. У нас ТЕ се представят за по-десни от ГЕРБ-СДС, макар много от политическите им действия да клонят наляво – протестчета, джендър демонстрацийки и следване на Сталиновия принцип: „Няма Пеевски, няма проблем“.

Същевременно техният евродепутат е член на парламентарната група на Европейската народна партия, в която членуват СДС, ГЕРБ и ДСБ. С други думи ТЕ в Брюксел го раздават така, а в София – онака. Това води до много смешки в политическия ни живот. Като последната е от началото на годината. Тогава ТЕ вместо да влязат със свои министри в правителството на Росен Желязков и да помогнат на България, решиха да останат в блатото на опозицията, където правят компания на споменатите по-горе прокремълски партии и популистката ПП. Гледам с любопитство как днес коментират партията ДПС-Ново начало и смърдят, че тя подкрепяла правителството „в интерес на хората“. Естествено, че ще го подкрепя в интерес на гражданите. Нали партиите затова се създават – да работят за гражданите! Или в ДБ не мислят така? Мисълта ми е, че ако ДБ бяха станали част от управляващото мнозинство със свои министри, то сега нямаше да говорим за „правителство на малцинството“ , а за стабилно правителство на мнозинството. Но в живота няма празно място. И в политиката е така: кой каквото си надроби, това сърба. ДБ си надробиха опозиционна попара и сега ще я сърбат дълго време. Отказаха се да помогнат на България.

ГЕРБ-СДС изпълниха волята на своите избиратели. Защото те гласуваха за тях с надеждата, че ще управляват. Те това и правят. И го правят добре, още повече, че не се вижда, кой би го направил по-добре от тях. То, ако се виждаше, гражданите щяха за него да гласуват.

След дълго опозиционно кокошинене БСП реши да поработи малко и за България. Преди това опита с ПП-ДБ, но тогава надутия балон на „промяната“ бързо се спука. И бесепарите проумяха, че е по-добре залудо да работят, отколкото залудо да клинкат в опозиция. И криво ляво, нали са лява партия, отхвърлят и те работа.

ИТН постепенно разбраха, че политиката не е шоу. Трябваха им близо четири години, за да схванат това. Но вдянаха и сега също работят за България.

Любопитното е, че интересът на медиите е отново съсредоточен върху партията ДПС-Ново начало. И тая сутрин слушах позната вече простотия: защо тази партия ще подкрепи при вот на недоверие правителството. А защо да не го подкрепи? Тя явно не желае да остава в споменатото блато на прокремълските опозиционни партии. Лошо ли е това? Според мен не е лошо. За България е добре. Защото днес, който с Кремъл се събира, родината ни осира. Или има българи на които това не е ясно?

Що се отнася до корупцията няма спор, че това е бич за всяка държава. Но тя не се бори чрез постоянно създаване на политически кризи. Защото именно те са най-благоприятната за нея среда. А точно такава среда се опитват да създадат опозиционните партии днес. И не само те, но и президентът на страната. Успяха многократно. Затова и се извъртяха толкова много служебни правителства. При тях „куче влачи, диря няма“. „Боташка“ им работа.

Корупцията най-добре се бори, когато страната има редовно стабилно правителство, а не когато се люшка от една в друга политическа крайност. Така че сегашното управление дава шанс и на справянето с корупцията. Такъв шанс опозицията не може да даде. Няма как. Хората не и дадоха властта. А дали не постъпиха така, защото я подозират в корупция? Но има време. Ще дойдат отново избори и всичко ще стане ясно.

Та, такива ми ти размисли ме споходиха на Велики четвъртък. Приятен ден! 

(От фейсбук) 





Източник 24часа