По време на посещението на делегация от Банката за развитие на Съвета на Европа (CEB) гостите имаха възможност да се запознаят с най-новото експозиционно пространство на ДКИ КЦ „Двореца“, посветено на градския бит в Южна Добруджа през 30-те и 40-те години на ХХ век.
Посещението е част от съпътстващата културна програма на Годишната съвместна среща на Банката за развитие на Съвета на Европа за 2026 г., на която България е официален домакин.
Като институция, която подкрепя регионалното и социалното развитие, устойчивия туризъм и опазването на културното наследство, CEB поставя специален акцент върху значението на културните обекти като двигател за развитието на местните общности. В този контекст Двореца и Университетската ботаническа градина в Балчик са сред емблематичните места, представящи България като дестинация за висококачествен културен туризъм пред международната общност.
Експозицията „Добруджанска младоженческа стая“ представя историята на едно младо семейство в периода между традицията и модерността чрез автентични мебели, текстил, фотографии и предмети от бита, събрани благодарение на дарители и приятели на „Двореца“.
Официалното откриване предстои.




































