Окръжният съд в Добрич наложи мярка задържане под стража на обвиняем за държане на наркотични вещества с цел разпространение

0
108

Окръжният съд в Добрич взе мярка за неотклонение задържане под стража спрямо 26-годишен мъж, привлечен в качеството на обвиняем по досъдебно производство за това, че на 8 юли 2025 г.,около 23.00 часа, в двора на детска градина в Балчик, без надлежно разрешително, държал с цел разпространение високорискови наркотични вещества – около 2.4 грама марихуана.

Окръжният съд прецени, че към момента са събрани достатъчно данни, от които може да се направи обосновано предположение, че обвиняемият е съпричастен към деянието, предмет на разследване по досъдебно производство. Съдът приема, че налагането на по-лека мярка за неотклонение би довело до реална опасност обвиняемият да се укрие, както и да въздейства върху свидетели, разпитани или все още неразпитани по досъдебното производство. В подкрепа на преценката си съдът посочва, че задържаният е с лоши характеристични данни по местоживеене и е осъждан за сходно престъпление – управление на МПС след употреба на наркотици. Привлечен е като обвиняем за деяние с висока степен на обществена опасност, за което е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 8 години и глоба в размер от 5 до 20 хиляди лева.

Определението на Окръжния съд подлежи на обжалване в 3-дневен срок пред Апелативен съд – Варна.