ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН ЕТАП НАНАЦИОНАЛНА УЧЕНИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ГРАЖДАНСКО ОБРАЗОВАНИЕ „СЕМЕЙСТВО – УЧИЛИЩЕ – ОБЩЕСТВО” (03 – 04.05.2019) – ГРАД ДОБРИЧ, СУ “СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ”

НАГРАДИ: 

Първа възрастова група

Приказки:
1. ,,Недовършена приказка‘‘ – ОУ ,,Петко Р. Славйков‘‘, гр. Варна
1. ,,Аз видях Рапунцел‘‘ – СУ ,,Никола Й. Вапцаров‘‘, гр. Силистра
2. ,,Писмото на Славчо‘‘ – СУ ,,Св. Климент Охридски‘‘, гр. Добрич
3. ,,Пари за билет‘‘ – ОУ ,,Иван Вазов‘‘, гр. Силистра
4. ,, Приказка за доброто в нашия живот‘‘ – ОУ ,,Димитър Благоев‘‘, гр. Велико Търново
Рисунки:
1. Десислава Пъшкова – ОУ ,,Васил Левски‘‘, гр. Ловеч
2. Виктория Георгиева – ОУ ,,Иван Вазов‘‘, гр. Силистра
3. Мария Великова – ЧСУППЧЕМ ,,Леонардо Давинчи‘‘, гр. Добрич
Проекти:
1. ,,Аз, моят град, моят свят‘‘ – ОУ ,, Иван Вазов‘‘, гр. Силистра
2. ,,По следите на времето‘‘– ОУ ,, Иван Вазов‘‘, гр. Силистра
Драматизация:
1. ,,Наше село‘‘ – СУ ,, Димитър Талев‘‘, гр. Добрич
2. ,,Нашата седянка‘‘ – СУ ,, Н. Й. Вапцаров‘‘, гр. Силистра
3. ,, Момо‘‘ – СУ ,,Д. Дебелянов‘‘, гр. Белене

ЖУРИ: ст. експерт Светлана Василева, д-р Кремена Митева, Невяна Христова

Втора възрастова група

Приказки:
1. ,,Защо всяко дете трябва да има семейство‘‘ – СУ ,,Св. Климент Охридски‘‘, гр. Добрич
2. ,,Аз и моето семейство‘‘ – ОУ ,,Никола Й. Вапцаров‘‘, гр. Селановци
Рисунки:
1. Славяна Георгиева – ЕГ ,,Гео Милев‘‘, гр. Добрич
2. Стела Карамишева – ОУ ,,Васил Левски‘‘, гр. Ловеч
3. Христо Георгиева – ПГ по лека промишленост, екология и химични технологии, гр. Ямбол
Мултимедийни продукти (презентации):
1. ,,Петте езика на любовта‘‘ – СУ ,, Васил Левски‘‘, гр. Главиница
2. ,,Мисия видеоигри‘‘– ОУ ,, Алеко Константинов‘‘, гр. Димитровград
2. ,,Социалните мрежи‘‘ – ОУ ,, Алеко Константинов‘‘, гр. Димитровград
3. ,,Историята и традициите на моя роден край‘‘ – ОУ,, Васил Априлов‘‘, гр. Исперих
Проекти:
1. ,,HAM-STEM‘‘ – OУ ,, Алеко Константинов‘‘, гр. Димитровград
2. ,,Мост от вчера към днес‘‘ – ОУ ,,П. Р. Славейков‘‘, гр. Варна
2. ,,Спомени от бъдещето‘‘ – ОУ ,,П. Р. Славейков‘‘, гр. Варна
3. ,,Аз обичам да чета‘‘ – ОУ ,,Иван Вазов‘‘, гр. Силистра

ЖУРИ: ст. експерт Светлана Василева, д-р Кремена Митева, Невяна Христова

Трета възрастова група

Раздел – есе:
1. Алекс Деливански, „Да търсиш себе си“ – ПГХТТ, гр. Пловдив
1. Геновева Гочева, „Семейството“ – СУ „Св. Климент Охридски”,  гр. Добрич
2. Доротея Йорданова, „Обществото, в което живея“ – Първо СУ „Свети Седмочисленици“, гр. Търговище
2. Теодора Щерева, „Децата днес – сами или самотни?“ – ПГЗ “Тодор Рачински”, гр. Ген. Тошево.

3. Смиляна Смилянова, „Перфектният“ – ЕГ „Гео Милев“, гр. Добрич

3. Ирен Великова, Даяна Райкова, ,,Аутизъм – живот в свой собствен свят’’ – СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“, гр. Русе
Раздел – презентация:
1. Владимир Благоев, „Училището на моите мечти” – ПГХТТ, гр. Пловдив
2. Севиляй Осман, „Как семейството и социалната среда влияе върху интелекта на децата?”, СУ “Васил Левски”, гр. Главиница
2. Валентина Янкова, Иванина Денева, „Равнопоставеност на половете” – СУ “Йордан Йовков”, гр. Тервел
3. Иван Йорданов, „Връзката в семейството и какво става, когато се разпадне тя“ – ПГЗ “Тодор Рачински”, гр. Ген. Тошево
3. Мирослава Пенева, „Социализация и изграждане на детската личност” – СУ „Максим Райкович“, гр. Дряново
Раздел – проект:
1. Ралица Жекова, Ивана Мангинова, „Силата да признаем и поправим” – ППМГ “Добри Чинтулов”, гр. Сливен
1. Адвие Салим, Кристиян Узунов, „Почитай миналото, гледай бъдещето” – СУ “Петко Славейков“, гр. Кърджали
2. Християна Калбурджиева, „Празници и обичаи” – Първо СУ „Свети Седмочисленици“, гр. Търговище
2. Дарина Димитрова, „Възможности много, аз съм един! Пътища много, аз съм един” – ІІІ ПМГ “Акад. Методий Попов”, гр. Варна
3. Цветелина Тодорова, „Заедно срещу агресивното поведение” – ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф“, гр. Разград
3. Лидия Лазарова, Антоан Койчев, „Традиционни ценности и фолклор” – ЧПГТП “Райко Цончев”, гр. Добрич
Раздел – рисункии:
1. Йоана Костадинова – ЕГ ,,Гео Милев‘‘, гр. Добрич
2. Анастасия Желева – ЕГ ,, Гео Милев‘‘, гр. Добрич
3. Даниел Петров – МГ ,,Баба Тонка‘‘, гр. Русе

ЖУРИ: проф. д.п.н. Димитрина Каменова, проф. д.п.н. Николай Колишев, Димитър Дуков – журналист

Коментирай