Пътят между селата Божан и Попгруево в община Тервел е затворен заради почистване на кална маса, камъни и наноси след падналия снощи дъжд, съобщи за БТА директорът на Областното пътно управление – Добрич Марияна Пасева. Тя посочи, че от вечерта е уведомена и Областната дирекция на МВР, за да се осигури обезопасяване на отсечката. Пасева посочи, че пътят е ниска точка на хълмист район и водата все още се оттича към близките дерета. Директорът на ОПУ – Добрич каза, че пътят ще остане затворен до окончателното му почистване и обезопасяване. Към селата може да се минава през обходни маршрути, като може да се минава през Карапелит и Кочмар.
От ОПУ посочиха също, че голямо количество вода е преминали и по пътя към село Честименско, но той не е затворен, тъй като може да се преминава по него. Шофьорите да карат с повишено внимание.
Оперативният дежурен в Община Тервел каза, че падналият валеж не е нанесъл поражения по къщи и съоражения в населени места в общината. Няма постъпили сигнали за бедстващи жители или за останали без ток и вода.
/ТНП/







































