Екипи на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) са ликвидирали 118 пожара, възникнали на територията на страната през изминалото денонощие. При тях няма загинали или пострадали. Това се посочва в интернет страницата на ГДПБЗН.
Общо звената за пожарната са реагирали на 143 сигнала за произшествия. С преки материални щети са 19 пожара, от които: 12 в жилищни сгради; три в транспортни средства; един в селското стопанство; един в съоръжения на открито; два други. Без нанесени материални щети са възникнали 99 пожара, от които: 35 в сухи треви, горска постеля и храсти; един в стърнища; 30 в отпадъци; 30 в готварски уреди и комини; три други. Извършени са 22 спасителни дейности и помощни операции, от които три, свързани с оказване помощ на пострадали граждани.
Вчера около 16:00 часа в оперативния център при
7 февруари в 16:03 ч. в Оперативен център при Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Ловеч е съобщено за пожар в СПА хотел, намиращ се в с. Рибарица. На мястото на инцидента е изпратен един пожарен автомобил с екип от пожарната служба в Тетевен. При пристигане на място е установено, че пожарът е възникнал в сауната на хотела. Унищожена е сауната, спасена е останалата част от сградата.
/РН/