Общинският съвет в Пловдив ще гласува приемане на отчет за изпълнение на „Годишната програма за развитие на туризма в община Пловдив за 2024 г.“ и приемане на „Годишна програма за развитие на туризма в община Пловдив за 2025 г.“. Това е една от точките в дневния ред на насроченото за 13 март заседание на Общински съвет Пловдив, публикуван на Интернет страницата на общината.
Общинските съветници ще гласуват и точка, внесена от Костадин Димитров, кмет на общината Пловдив, за внасяне на парична вноска в размер на 160 000 лв. от бюджета на община Пловдив в капитала на „Екобус Пловдив“ ЕООД, с подточка за промяна на Учредителния акт на „Екобус Пловдив“ ЕООД. Пловдивските съветници ще подложат на гласуване и предложение за обявяване на сградата с идентификатор 56784.514.283.1 по Кадастралната карта и Кадастралния регистър на Пловдив, находяща се на ул. „Владивосток“ 18, за публична общинска собственост.
Става въпрос за новопостроената сграда, със застроена площ 3578 кв. м., на новооткрития плувен комплекс „Младост“ с 50 метров басейн, която не е актувана в Общинския поземлен фонд. Ще бъде подложено на гласуване и предложение от заместник-кмета Хакъ Сакъбов за вземане на решение за отдаване под наем за срок от 5 години чрез провеждане на публичен търг с тайно наддаване, на две помещения, намиращи се в Гребна база-трибуни, за извършване на дейност- за смесен магазин.
/ВД/