Световният шампион Ландо Норис спря победния ход на Мерцедес от началото на кампанията, след като спечели квалификацията за спринта в Маями. Британецът записа време от 1:27.869 в решителната фаза, осигурявайки си първото място на стартовата решетка. Той изпревари с 0.222 секунди лидера в шампионата Андреа Кими Антонели, а челната тройка допълни съотборникът му в Макларън Оскар Пиастри.
Шарл Леклер, който демонстрира силно темпо в началото на сесията, не успя да се противопостави на лидерите с меките гуми и остана четвърти. Макс Верстапен и Джордж Ръсел заеха местата на трета редица, следвани от Люис Хамилтън, Франко Колапинто, Исак Хаджар и Пиер Гасли.
Във втората фаза на квалификацията отпаднаха пилотите на Ауди Габриел Бортолето и Нико Хюлкенберг, които останаха в подножието на топ 10. Заедно с тях борбата приключиха Оливър Беарман, Алекс Албон, Карлос Сайнц и Арвид Линдблад.
Най-голямото разочарование дойде от екипите на Кадилак и Астън Мартин. Серхио Перес отпадна още в първия сегмент, макар да показа оптимистично темпо в единствения си опит. Фернандо Алонсо и Ланс Строл пък претърпяха истинско фиаско, като останаха на последните позиции след грешки и технически затруднения.



































