Камионът, врязал се в синагога в Мичиган, е бил пълен с експлозиви. Шофьорът му е загинал, съобщиха властите.
До синагогата е имало предучилищна, съобщи „Дейли мейл“.
Камионът се е запалил, когато се е врязал в храма „Темпъл Израел“ в Уест Блумфилд Тауншип в четвъртък.
Мъж, въоръжен с пушка, беше намерен мъртъв в превозното средство, съобщи шерифът на окръг Оукланд Майк Бушар. Властите все още не са разкрили как е загинал, но източници от правоохранителните органи заявиха, че тялото му е „силно обгорено“.
Разследващите все още работят по установяването на стрелеца и възможния мотив за нападението.
Нито един ученик или член на персонала не е пострадал при нападението. Родителите са влезли в сградата да вземат децата си, след като са получили разрешение от полицията.
Охранител е бил откаран в болница, след като е бил ударен от камиона, но се очаква да се възстанови.
Първите информации от мястото на инцидента сочат, че автомобилът умишлено се е врязал в училището. Властите разследват дали в нападението са намесени повече от един човек.



































