Зад всяко лошо действие на детето се крият чувства и нужди, непосрещнати от родителя

0
20


  • Когато едно дете е жертва на онлайн тормоз и никой около него не забелязва това, то започва дълбоко да вярва, че заслужава да бъде тормозено
  • Много често децата са в ролята на агресори, защото ги бият вкъщи, защото ги неглижират, защото се чувстват отхвърлени и отблъснати, твърди експертът в подкаста на „24 часа”

Това е третият епизод на подкаста “TRENDY дигиталНО без тормоз”, който е част от едноименната кампания, посветена на едни от най-значимите проблеми на дигиталната епоха – кибертормоза, дезинформацията и агресивното поведение в онлайн среда. В него ще говорим в детайли за различните аспекти на интернет агресията, ще се научим да разпознаваме манипулативното съдържание и ще разберем какви правни мерки и психологически стратегии могат да помогнат срещу тях. Целта е не само да се повиши нивото на информираност, но и да се предоставят на слушателите конкретни инструменти за справяне с предизвикателствата на дигиталния свят.

Гост в епизода е Антоанета Василева – координатор на Националния център за безопасен интернет 124 123. Тя е експерт и консултант по човешки права. Има над 18 години опит в борбата с трафика на хора. Притежава ключови компетенции и дългогодишен опит в областта на международното сътрудничество и прилагането на национални политики за правата на децата и жените, миграция и превенция на насилието, основано на пола, в съответствие с всички международни стандарти и европейската правна рамка. Магистър по международни отношения и дипломация. Има и специализация по международно право по права на човека в Швеция и Канада. Опитен обучител и консултант, който работи с уязвимите групи на жени, деца, младежи, роми…

Антоанета Василева е член на Експертната група за борба с трафика на хора (GRETA) – мониторинговия механизъм за наблюдение на Конвенцията на Съвета на Европа за борба с трафика на хора от 2019 г. и е първи вицепрезидент на GRETA.

С нея говорим за ресурсите, превенцията и подкрепа при кибертормоз. За това как може да разпознаем, че някой е жертва на такова онлайн насилие. Кои социални медии или виртуални платформи имат механизми за докладване на случаи на кибертормоз и как може да ги използваме ефективно. Какво е значението на образованието и превенцията за намаляване случаите на кибертормоз в училищата и в обществото, както и за ролята на родителя в живота на децата му, независимо дали е в дигитална или аналогова среда.

Още от аспектите, свързани с насилието във виртуалния свят, ще чуете в подкаста “TRENDY дигиталНО без тормоз”.

Последвайте „TRENDY дигиталНО без тормоз“ в:

Проектът „TRENDY дигиталНО без тормоз“ се изпълнява от Фондация „Евроскок“ с финансовата подкрепа на Национална Програма за Изпълнение на младежки дейности по Чл.10 А от Закона за Хазарта (2023г.-2025г.) към Министерство на Младежта и Спорта / Договор № 25-00-77/25.11.2024. Изготвеното съдържание е отговорност на бенефициерa!“

 

 





Източник 24часа