Дискусии в социалните мрежи не са решение по въпросите за главен секретар и председател на ДАНС

0
109


„Дискусии в социалните мрежи не са решение, има ред, по който тези въпроси се обсъждат. Според мен Народното събрание е една добра платформа, където могат да се обсъдят“. Така председателят на Парламента Наталия Киселова отговори на въпрос дали промени в закона са решение да се назначи главен секретар и председател на ДАНС без подпис от президента. 

Киселова се включи в честванията в местността „Петрова нива“ над Малко Търново, където се отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското възстание. Тя коментира задочния диалог между правителството и президента Румен Радев за заявените намерения на премиера за законодателни промени при назначаването на председател на ДАНС и главен секретар на МВР.

„Конституцията и законите са предвидили съвместна компетентност по определени въпроси и през годините с различен променлив резултат показва, че когато има противопоставяне страдат правомощията, които са със съвместна компетентност“, каза Киселова, цитирана от БНТ.





Източник 24часа