Атлетико излиза срещу Ботафого в интересен сблъсък на Световното клубно първенство
Отборите на Атлетико Мадрид и Ботафого излизат един срещу друг в последен сблъсък от група B на Световното клубно първенство.
Бразилският гранд, воден от португалския специалист Ренато Паива, е лидер във временното класиране в групата с шест точки. Ботафого победи с 1:0 носителят на Шампионската лига ПСЖ, а в първия кръг надигра Сиатъл Саундърс с 2:1.
В тима на „черно-белите“ контузени са нападателят Матеуш Мартинш, както и бранителят Бастош. В тима личи името на бившия нападател на Лудогорец Руан Секо. Бразилците демонстрираха организираност и дисциплина срещу ПСЖ и ще разчитат на добро представяне срещу Атлетико Мадрид. Очаква се отборът да заложи на нисък блок, дълги подавания и използване на пространствата зад защитата на Атлетико. Дори само точка ще е достатъчна на Ботафого да продължи напред към фазата на елиминациите.
В същото време след тежката загуба с 0:4 от ПСЖ, Атлетико демонстрираха далеч по-добро представяне във втория кръг и победиха над Сиатъл Саундърс с 3:1. Очаква се Диего Симеоне отново да заложи на Гризман, Корея и младия Хулиан Алварес в предни позиции. Eдинственият играч под въпрос е бранителят Хосе Хименес. Атлетико трябва да отбележат поне 3 гола, за да се класират напред, в случай, че ПСЖ победи Сиатъл.
Двубоят между Атлетико Мадрид и Ботафого започва в 22:00 българско време. Срещата ще се изиграе на стадион Rose Bowl в Пасадена.