Уругвай и Южна Корея завършиха при 0:0 в първи мач от група Н на Световното първенство по футбол в Катар. Двубоят им бе първият на Мондиала без нито един точен удар, макар че урусите на два пъти удариха гредата на корейската врата.

Азиатците започнаха по-активно мача и имаха превес в първите минути, но не успяваха да създадат голово положение.

Първият удар в мача дойде в 19-ата минута и бе в полза на уругвайците, но Федерико Валверде не успя да уцели вратата. Минути след това Дарвин Нунес пропиля добра възможност, но не отигра добре топката.

Нападателят на Ливърпул отново създаде напрежение пред корейската врата малко след това, но стражът на съперника Сьонг-Гю Ким излезе и улови топката.

Корейците пропиляха най-добрата си възможност в 34-ата минута, в която Уй-Джо Хванг стреля високо над вратата.

36-годишният Диего Години бе най-близо до гола през първата част, но ударът му с глава се отби в гредата.

Пет минути след почивката Сон можеше да открие резултата за Южна Корея, но Хосе Хименес го блокира.

Отново Хюн-Мин Сон бе в основата на напрежение пред вратата на Уругвай, но подаването му към наказателното поле бе пресечено.

Минути по-късно резервата Ги-Сунг Чо опита да порази вратата на съперника, но стреля твърде неточно. Дарвин Нунес стреля много опасно към вратата на Южна Корея в 80-ата минута, а не намери целта.

В последните минути на първата част Федерико Валверде удари втора греда за Уругвай след удар от дистанция, а в следващата атака Хюн-Мин Сон не уцели вратата от границата на наказателното поле.

Уругвай и Южна Корея взеха по точка преди другия мач от групата Португалия – Гана, които излизат на терена от 18:00 часа.

РУГВАЙ – ЮЖНА КОРЕЯ 0:0

По-важното от мача по минути:

1′ Начало на срещата.
19′ Първи удар към една от двете врати! Федерико Валверде отправи изстрел към вратата на Южна Корея, но топката излезе в аут.
21′  Какъв пропуск на Дарвин Нунес! Нападателят се освободи от персоналния си пазач, но не уцели добре топката в опасна близост до вратата.
28′ Отново Нунес се озова в добра позиция, но вратарят на Северна Корея излезе и го пресрещна.
34′   Голям пропуск за корейците! Уй-Джо Хванг получи топката около точката за изпълнение на дузпа, но стреля над вратата.
40′ Ин-Беом Хванг опита удар от дистанция, но твърде далеч от целта.
43′  ГРЕДА за Угугвай! Ветеранът Диего Годин скочи най-високо в наказателното поле след корнер, спечели битката с бранителите, но топката среща десния страничен стълб.
45+1′ Край на първото полувреме.

46′ Начало на втората част!
50′ Възможност за Южна Корея! Сон получи топката в опасна зона, но Хосе Хименес се хвърли на шпагат и го блокира.
63′ Дарвин Нунес се пребори за топката и опита пас към Луис Суарес, но подаването му бе блокирано.
63′  Звездна смяна в тима на Уругвай! Луис Суарес излиза, в игра Единсон Кавани.
74′  Хюн-Мин Сон опита остро подаване в наказателното поле, но бранител изби топката.
78′ Резервата  Ги-Сунг Чо опита удар от дистанция, но твърде неточно.
80′  Много опасен удар на Дарвин Нунес! Кавани опита да отклони топката към вратата, но не успя.
89′ ГРЕДА! Федерико Валверде шутира от дистанция, но топката срещна сглобката на дясната греда!
90′ Хюн-Мин Сон получи топката пред наказателното поле и стреля мигновено, но покрай вратата.
90+7′ Край на мача.

Shirt badge/Association crestУРУГВАЙ: 23. Серхио Рочет – 22. Мартин Касерес , 3. Диего Годин (К), 2. Хосе Мария Хименес, 16. Матиас Оливейра (78  17. Матиас Виня) – 5. Матиас Весино (78  7. Николас де ла Крус) 15. Федерико Валверде, 6. Родриго Бентанкур – 8. Факундо Пелистри (88 13. Гийермо Варела), 9. Луис Суарес (63  21. Едисон Кавани), 11. Дарвин Нунес
Резерви: 1. Фернандо Муслера, 12. Себастиан Соса, , 10. Джордан де Арескаета, 14. Лукас Торейра, 18. Максимилиано Гомес, 19. Себастиан Коатес, 20. Факундо Торес, 24. Агустин Канобио, 25. Мануел Угарте, 26. Хосе Луис Родригес
Селекционер: Диего Алонсо

Shirt badge/Association crestЮЖНА КОРЕЯ: 1. Сьонг-Гю Ким – 3. Джин-Су Ким, 19. Йонг-Хвон Ким, 4. Мин-Джае Ким, 15. Мун-Хван Ким –  5. Ву-Йонг Юнг, 6. Ин-Беом Хванг – 17. Санг-Хо На (74  18. Канг-Ин Лий), 10. Жае-Сун Лий (74 13. Юн-Хо Сон) , 7. Хюн-Мин Сон – 16. Уй-Джо Хванг (74 9. Ги-Сунг Чо )
Резерви: 12. Бум-Кюн Сонг, 21. Хьон-Ву Жо, 2. Йонг-Гю Йон, 8. Сьонг-Хо Паик, , 11. Хи-Чан Хванг,14. Чул Хонг, 20. Кюнг-Вон Квон, 22. Чанг-Хун Квон, 23. Тае-Хван Ким, 24. Ю-Мин Чо, 25. Ву-Йонг Жонг, 26. Мин-Кю Сонг
Селекционер: Пауло Бенто Съдия: Клеман Тюрпан (Франция)
Стадион: Едюкейшън Сити Стейдиъм (Ал Раян)