дом Новини България Търговище отбеляза Еньовден с празничния концерт „Здравей, лято!“

Търговище отбеляза Еньовден с празничния концерт „Здравей, лято!“

73


Търговище отбеляза Еньовден с празничния концерт „Здравей, лято!“, който се състоя тази вечер на сцената пред сградата на Общината и събра жители и гости на града.

В музикалната програма участваха Женския хор „Златна лира“ и Ансамбъл „Мизия“ към Общинския културен институт в Търговище, както и вокална формация „Антола“ от Попово. Концертът започна с изпълнение на „Благослов за Търговище“, като след това пред публиката бяха представени произведения от различни жанрове, песни и съвместни музикални изяви на съставите от Търговище и Попово.

Интерес предизвикаха откъсите от най-новия концерт-спектакъл „Дайлада“ на Ансамбъл „Мизия“. Сред представените изпълнения бе и танцът „Надпяване на китките“, който допълни празничната атмосфера и пресъздаде символиката и традициите, свързани с Еньовден.

В продължение на повече от час в площадното пространство пред Общината гражданите гледаха изпълненията на артистите и изпратиха участниците с продължителни аплодисменти.

Концертът се превърна в празник на българската песен и танц и в красив поздрав към настъпилото лято, което Търговище посрещна с отворени сърца и добро настроение.

 

/БИ/



Източник БТА

ndt1.eu