СРЕБЪРНИ ОТЛИЧИЯ ЗА СИМЕОНОВА И ДАНАИЛОВА НА КРОС В ДРЯНОВО

0
1790

Почивните дни бяха изпъстрени със спортни прояви за лекоатлетите на СКЛА”Добруджа-99″, който продължават успешната си серия от отличия, съобщи треньорката Еманоела Янкова. В петъчния ден се проведе 47-мото издание на лекоатлетическият крос “Колю Фичето “в град Дряново.Със сребърни отличия се окичиха Радосвета Симеонова и Габриела Данаилова, а Йордан Петров финишира четвърти, като секунди го раздеелиха от почетната стълбичка.

В съботния ден се проведе международния крос “Луковитски моми 2016”, който и е квалификация за влизане в националния отбор за Балканският крос в гр.Чуприя (Сърбия). Участваха 200 състезатели от 46 клуба в България. При девойките младша възраст Габриела Данаилова финишира пета като тежък грип и попречи да покаже потенциалът си.При жените шампионка е Маринела Нинева (Локомотив – Дряново), която измина дистанцията за 22:26.70 мин. и изпревари Симона Миланова (Дунав Русе) с 22:42.00 мин, а Радосвета Стоянова (Добруджа 99-Добрич) – с 22:55.40 мин., е бронзова медалистка. При мъжете Йоло Николов (СК Атлет-Мездра) се наложи с 25:39.04 мин,  като финишира пред Стоян Тедекелев (Локомотив – Дряново) – 26:04.20 мин, и Илия Куцаров (Лок.Н.Карапетров-София) – 26:30.70 мин. секунди след медалистите финишира добричкият лекоатлет Йордан Петров. НДТ