Ръсел: Забраната на Верстапен за едно състезание ще е заслужена – Моторни – Формула 1

0
164


Макс Верстапен е на само една наказателна точка от забраната да участва в едно състезание във Формула 1, а според Джордж Ръсел, ако нидерландецът получи това най-тежко наказание, то ще е напълно заслужено.

Световният шампион се доближи до тази санкция след удара си с британския пилот на Мерцедес в края на Гран При на Испания преди две седмици. Заради него стюардите дадоха три наказателни точки на Верстапен и така той събра 11 за последните 12 месеца. Този актив ще остане на неговия лиценз до края на месеца, когато давността на две от точките ще изтече. Дотогава обаче нидерландецът ще трябва да бъде много внимателен и да не се забърква в неприятности в Канада и Австрия.

„Ако той събере 12 точки, забраната няма да е несправедлива. В крайна сметка наказателните точки са за това. Ако продължаваш да караш безотговорно, ти събираш наказателни точки и получаваш забрана за участие в едно състезание. Всичко зависи от теб, винаги има риск.

„Ние трябва да сме умни и да се възползваме от тази ситуация. Аз ще продължа да се състезавам по същия начин, защото предишния път аз направих точно това и спечелих от борбата. Както винаги, ако продължаваш да караш така, ти трупаш наказателни точки и биваш наказан. Той беше наказан и от моята гледна точка, нека това да продължи. А за неутралните, това прави нещата по-интересни“, коментира Ръсел преди началото на уикенда в Канада.



Източник Gong.bg