Реал срази Челси, Бензема изравни Меси

0
198

• С човек повече “кралете” пропуснаха да вземат по-сериозен аванс за реванша в Лондон

Реал (Мадрид) срази Челси с 2:0 на “Сантяго Бернабеу” и взе комфортен аванс преди 1/4-финалния реванш помежду им от Шампионската в Лондон след седмица. Карим Бензема (21) вкара 20-ия си гол в елимациите на турнира и изравни по този показател Лионел Меси, а Марко Асенсио (74) довърши “сините” от Лондон, които играха с човек по-малко от 59-ата минута след изгонването на Бен Чилуел.

Още във 2-ата минута Челси контраатакува, като Рахийм Стърлинг пусна отличен пас към Жоао Феликс, който напредна, но в последния момент бе затворен от Едер Милитао. Феликс шутира, но Тибо Куртоа изби топката в корнер. Десет минути по-късно Карим Бензема комбинира с Винисиус Жуниор в наказателното поле и французинът стреля от малък ъгъл, а Кепа Арисабалага спаси.

В 21-ата минута Винисиус получи извеждащ пас от Дани Карвахал зад отбраната на Челси и Кепа Арисабалага спаси отклонената от бразилеца топка, но при добавката Карим Бензема не пропусна да вкара отблизо в опразнената врата за 1:0. Две минути по-късно Челси пропусна да изравни, след като Рийс Джеймс преодоля Камавинга и центрира в наказателното поле, където Стърлинг изпревари Едер Милитао и стреля, но Тибо Куртоа изби в корнер.

Реал можеше да удвои в 25-ата минута, когато Винисиус отново демонстрира своята скорост, преодолявайки Фофана, след което отблизо стреля покрай Кепа Арисабалага, но Тиаго Силва изби топката пред голлинията. Девет минути по-късно Карим Бензема изведе Родриго на много добра позиция в наказателното поле на Челси и бразилецът шутира, но Кепа Арисабалага спаси. Бензема отправи удар от дистанция в 36-ата минута, но право в ръцете на Кепа Арисабалага, който четири минути по-късно отрази удар и на Давид Алаба.

Уесли Фофана допусна груба грешка в 44-ата минута и загуби топката от Федерико Валверде, който напредна, след което стреля от границата на наказателното поле, но и в този случай Кепа Арисабалага се оказа последна преграда пред гола.

Малко след почивката Жоао Феликс шутира от изгодна позиция, но Тибо Куртоа бе изключително убедителен и спаси. В 50-ата минута Винисиус проби през Рийс Джеймс и стигна до аутлинията, след което подаде към Карим Бензема, а той пусна към Лука Модрич, който стреля от удобна позиция, но над напречната греда. Пет минути след това Калиду Кулибали получи контузия и бе сменен принудително от Марк Кукурея.

Челси остана с човек по-малко на терена в 59-ата минута, когато Бен Чилуел бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Родриго. Давид Алаба шутира от прекия свободен удар в 61-ата минута, но Кепа Арисабалага спаси.

Реал все пак удвои своята преднина в 74-ата минута, когато Лука Модрич изпълни късо корнер към Тони Кроос, а той продължи към Винисиус Жуниор. Бразилецът след това подаде на Марко Асенсио, който вкара за 2:0 с удар от границата на наказателното поле. Пет минути след това Тони Кроос подаде към Марко Асенсио, който стреля от около 20 метра, но встрани от левия страничен стълб на вратата.

Във втората минута на добавеното време на мача Валверде подаде към Алаба, а той центрира в наказателното поле на Челси, където Кепа Арисабалага изби топката, но право на главата на Бензема, който стреля над напречната греда. Секунди по-късно Кукурея центрира в наказателното поле на Реал, където Мейсън Маунт отправи удар, но Рюдигер се хвърли на решаващ шпагат и го блокира.

Реваншът на “Стамфорд Бридж” е след седмица на 18 април (вторник) от 22:00 часа българско време.

РЕАЛ (МАДРИД) – ЧЕЛСИ 2:0
1:0 Карим Бензема (21), 2:0 Марко Асенсио (74)

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал , 3. Едер Милитао , 4. Дейвид Алаба, 12. Едуардо Камавинга  (7122. Антонио Рюдигер) – 8. Тони Кроос (8418. Орелиен Чуамени), 10. Лука Модрич (8119. Дани Себайос), 15. Федерико Валверде – 21. Родриго (7111. Марко Асенсио ), 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема
Резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Луис Лопес, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 22. Антонио Рюдигер, 24. Мариано Диас
Треньор: Карло Анчелоти

Челси: 1. Кепа Арисабалага – 33. Уесли Фофана , 6. Тиаго Силва (7519. Мейсън Маунт), 26. Калиду Кулибали (5532. Марк Кукурея) – 24. Рийс Джеймс, 5. Енцо Фернандес, 7. Н’Голо Канте (7523. Конър Галахър), 8. Матео Ковачич , 21. Бен Чилуел  – 17. Рахийм Стърлинг (6529. Кай Хавертц), 11. Жоао Феликс (6514. Трево Чалоба)
Резерви: 16. Едуар Менди, 10. Кристиан Пулишич, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 14. Трево Чалоба, 15. Михайло Мудрик, 19. Мейсън Маунт, 20. Денис Закария, 22. Хаким Зиеш, 23. Конър Галахър, 28. Сесар Аспиликуета, 29. Кай Хавертц, 32. Марк Кукурея
Треньор: Франк Лампард